#громадськемісце Зміни у виплатах від УВКБ ООН в Україні: нові умови отримання допомоги #запоріжжя #zaporizhia

Українці, які постраждали від війни, можуть отримати грошову допомогу від УВКБ ООН, що складає 10 800 гривень на людину. Відповідно до останніх змін, критерії вразливості для отримання допомоги були переглянуті.

Благодійний фонд «Право на захист», який є офіційним партнером УВКБ ООН зі збору даних, повідомляє, що від червня 2024 року змінено критерії вразливості для отримання багатоцільової грошової допомоги. Фокус програми тепер спрямований на підтримку найбільш вразливих осіб через погіршення безпекової ситуації та збільшення кількості постраждалих.

Сума допомоги складає 3 600 грн на людину щомісяця протягом трьох місяців, що в сумі становить 10 800 грн на кожного члена родини. Подати заявку на отримання допомоги можуть:

  • Вразливі вимушено переміщені особи (ВПО);
  • Особи, які повернулися до свого постійного місця проживання, включаючи тих, хто повернувся з-за кордону.

Для участі у програмі грошової допомоги родина повинна відповідати наступним умовам:

  • Раніше не отримували допомогу від міжнародних організацій;
  • Дохід на члена родини менший за 5 400 грн;
  • Належність хоча б до однієї категорії вразливості.

Заявки можуть подавати ВПО, які перемістилися в межах України упродовж останніх шести місяців і відповідають хоча б одному з критеріїв:

  • Родина з одним із батьків та однією або більше дітьми до 18 років, або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • Родина, яку очолює одна самотня чи кілька самотніх осіб похилого віку, або особа похилого віку з дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • Родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання).

Також програмою можуть скористатися особи, які повернулися в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни через воєнні дії, за умови відповідності хоча б одному з критеріїв та відсутності раніше отриманої допомоги від міжнародних організацій.

Детальні консультації можна отримати у пунктах збору даних у 18 областях. Від початку програми у березні 2022 року БФ «Право на захист» зібрав дані майже 1,3 млн людей для подання на грошову допомогу від УВКБ ООН. Наталія Бриль, координаторка програми невідкладної грошової допомоги БФ «Право на захист», зазначає: «Ми продовжуємо шукати найвразливіші категорії ВПО й тих, хто повернувся додому після вимушеного переміщення, і хто ще не отримував багатоцільової грошової допомоги від міжнародних організацій, а також допомагаємо постраждалим від обстрілів».


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в

ДЖЕРЕЛО