За програмою «єВідновлення» станом на квітень 2025-го видано 6021 сертифікат на купівлю власного житла для вимушених переселенців на загальну суму майже 7,6 млрд гривень.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії «Слуга народу» Олени Шуляк.
«Держава має всіляко підтримувати вимушених переселенців. Це і допомога ВПО з житлом, і соціалізація на новому місці проживання, і сприяння їхньому працевлаштуванню. Люди мають бути впевненими у найближчому майбутньому для себе і своїх родин. Тому завдання держави – знайти якомога більше інструментів для цієї підтримки», — наголосила Шуляк.
Вона нагадала, що раніше були проблеми з фінансуванням програми «єВідновлення». Зокрема, наприкінці 2024 року, коли у бюджет на 2025-й заклали лише 4 млрд гривень, при тому, що потреба для реалізації програми становить щонайменше 20 млрд на рік. Та згодом, у грудні минулого року, для фінансування «єВідновлення» на потреби переселенців вдалося спрямувати ще 15 млрд.
«Станом на початок квітня вже видано 6021 житловий сертифікат на суму 7 млрд 592 тисяч грн. Середня ціна сертифіката становить 1,3 млн грн. Фактично, половина коштів, які передбачені у держбюджеті на цей рік для видачі житлових сертифікатів ВПО, вже використані», — зазначила Шуляк.
Додамо, днями уряд ухвалив рішення про додаткове виділення 100 млн євро від Банку розвитку Європи на фінансування програми «єВідновлення». Кошти спрямують саме на відшкодування повністю знищеного житла – на житлові сертифікати.
«Ми постійно працюємо над пошуком додаткового фінансування для потреб програми. Так, Банк розвитку Ради Європи 2024-му році вже виділяв кошти на «єВідновлення». Завдяки цьому вдалося забезпечити фінансування програми на більше ніж 11 млрд гривень. Готовність донорів фінансувати ці потреби означає, що ми змогли переконати міжнародних партнерів у тому, що програма реалізується максимально прозоро і підзвітно. Тобто, що ці кошти використовуються за призначенням — для допомоги людям», — зазначила Шуляк.
Водночас, вона наголосила, що виділення коштів на «єВідновлення» для потреб ВПО не означає повне вирішення їх житлових проблем. Адже надзвичайно високий відсоток українських переселенців – люди, чиї зруйновані домівки знаходяться на тимчасово-окупованих територіях. Втім, скористатися програмою вони не можуть, оскільки уряд досі не розширив програму на цю категорію громадян.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.