#громадськемісце Запорізьким посадовцям запропонували обговорити найгостріші проблеми міста #запоріжжя #zaporizhia

Рада відновлення Запоріжжя провела для представників влади презентацію своїх проєктів і закликала до співпраці. Ті у відповідь запропонували першу гостру тему для обговорення. Про що хочуть розповісти запоріжцям можновладці – читайте далі

Громадські організації представили цілу низку проєктів, які найближчим часом будуть проводити у Запоріжжі і які торкнуться роботи місцевої влади. 

Зокрема, експерти зі складу Ради відновлення включені до груп, які розробляють програми відновлення і відбудови Запоріжжя. Як підкреслює координаторка Ради, голова ГО “Екосенс” Тетяна Жавжарова, місто потребує саме “зеленого відновлення” – врахування екологічних потреб разом із безпосередньо відбудовою постраждалих будинків.

ГО “Еконсенс” також входить до робочої групи з проведення стратегічної екологічної оцінки у Запоріжжі. Група має вивчити, які результати дають різноманітні екозакони та постанови для міста та для здоров’я його мешканців. 

У найближчі місяці Рада та її учасники вивчатимуть ставлення запоріжців до влади. Експертна група під керівництвом Дмитра Арабаджиєва планує дізнатися, що містяни вважають добрим врядуванням, які сильні та слабкі сторони бачать у роботі нинішньої влади, як користуються інструментами впливу на неї. 

Аби сприяти покращенню зв’язку між чиновниками та владою, проведуть 8 зустрічей-обговорень важливих для міста питань. Їх визначатимуть шляхом соцдосліджень. Крім того, представників влади запрошують на тренінг з ненасильницької комунікації з оплачуваним проживанням в Етноселі.

Говорили також про залучення громади до управління містом. Один із проєктів Ради – навчання для населення щодо створення квартальних, вуличних, районних комітетів. Такі об’єднання допомагають людям самим братися за вирішення своїх безпосередніх проблем. Але вони також створюють умови для участі містян у вирішенні більш широких питань і, зрештою, в місцевому самоврядуванні. 

Координаторка Ради відновлення Тетяна Жавжарова підкреслила, що результати запланованих досліджень презентують не тільки у Запоріжжі. Їх також отримають міжнародні донори, які фінансують велику кількість проєктів в Україні. 

За словами адвокаційної менеджерки ЗЦР, координаторки платформи VUS Валерії Морозової, залучення до проєктів Ради – в інтересах самих чиновників та депутатів. Таким чином вони зможуть краще вирішувати проблеми містян і, відповідно, отримувати від них кращу оцінку і менше негатива.

Представників влади, присутніх на презентації, особливо зацікавило, власне, обговорення з громадою гострих питань. Одним із таких питань вони вважають негативне ставлення до роботи влади у Запоріжжі. 

При цьому, як говорить голова Комунарської райадміністрації Володимир Волобуєв, райони в першу чергу зосереджені не на тому, щоб розповідати про свою роботу, а на конкретних результатах. Він пропонує своїм співробітниками виходити з Фейсбуку і займатися конкретними справами – так нещодавно у його районі в один день прибрали усі парки і сквери. 

Але необхідність у спілкуванні Володимир Волобуєв теж бачить.

Основне питання, мабуть, – це спілкування і відкритість інформації. На даний час претензія є у місті, у мешканців. Але ми спілкуємося. Коли люди приходять отакі всі (знервовані – ред.), ми поспілкувалися, і вони питають “А чому ви раніше це не розповідали?”.

Володимир Волобуєв, голова Комунарської райадміністрації Запоріжжя

Депутат міськради Сергій Ільченко впевнений: у місті створили демонізований образ влади.

Я сьогодні почув, що депутат – це людина. Я вам хочу підтвердити: так воно і є! Але у соцмережах активісти створюють депутатів якимись чорствими, глухими, які спрямовують свою роботу не для громади, а для виконання своїх якихось, видуманих тими ж самими активістами, цілей. Хто це видумує? Хто бере собі за ціль робити з депутата якогось звіра?

Сергій Ільченко, депутат Запорізької міської ради, голова Хортицької районної адміністрації Запоріжжя

Сергій Ільченко впевнений, що позитивні справи місцевої адміністрації підтримують недостатньо – навіть коментарями у соцмережах. 

Тож голова Хортицької райдміністрації та представники Ради відновлення попередньо домовилися, що першою темою для обговорення між владою та громадою буде тема “Депутат – теж людина”.

ДЖЕРЕЛО