Запоріжжя протестували на безбар’єрність – що показала перевірка
У Запоріжжі стартував соціальний проєкт “Доступність” – перший випуск презентували на ютубі. Людям пропонують тимчасово сісти в інвалідний візок та спробувати рухатись містом, щоб, зокрема, перевірити, наскільки воно пристосоване для людей з інвалідністю.
Читайте також: Запорізький залізничний вокзал нанесли на мапу безбарʼєрності – подробиці
Ініціатором проєкту стала відома у Запоріжжі волонтерка, творча людина Маріанна Смбатян , яка сама пересувається на візку. Маріанна розповіла zprz.city :
“Наскільки наше місто зручне для життя на візку і як взагалі живеться людям з інвалідністю – ці питання підіймає команда активістів з інклюзивного театру “Рівні Можливості” (під керівництвом Маріанни Смбатян. – Ред.).
В рамках проєкту “Доступність”, здорові люди сідають у візок та дізнаються про нюанси особливого життя. Учасники проєкту впевнені, що це сприятиме соціалізації та розвитку інклюзії”.
На жаль, через війну в Україні багато людей вимушені сісти в інвалідний візок тимчасово чи назавжди. Автори проєкту з’ясовують, чи готовий соціум зустріти захисників у новому житті.
У першому випуску вирішили протестувати самісінький центр міста. Втім, багато людей відмовились від участі в соціальному експерименті. Чи вдалося знайти людину, яка все ж погодилась сісти в інвалідний візок – дивіться у першому випуску.
[embedded content]
До речі, нещодавно на сайті Запорізької міської ради повідомили, що у Запоріжжі активно працюють над підвищенням рівня безбарʼєрності, створили Раду безбар`єрності при Запорізькому міському голові. Зокрема, працюють понад 10 міських бібліотек, які мають всі умови для надання послуг людям з інвалідністю.
Ми писали, що на одній з центральних вулиць спального району Запоріжжя тротуар вражає ямами. По такій доріжці складно пройти мамам з колясками. На підборах та у взутті на тонкій підошві теж не дуже зручно ходити, бо відчуваєш кожен камінчик і кожну нерівність на дорозі. Складно тут пересуватись людям на інвалідних колясках, на милицях, з паличкою, тобто, всім маломобільним. Між тим, поруч розташована дитяча лікарня і парк.