#громадськемісце Запоріжцям розповіли про особливості оподаткування під час війни #запоріжжя #zaporizhia

Під час комунікації запорізьких податківців з місцевими громадами йшлося про новації законодавства та оподаткування платників прифронтових і тимчасово окупованих територій.

Сьогодні у Запоріжжі керівництво та фахівці податкової служби регіону спільно з командою регіонального офісу Програми “U-LEAD разом з Європою” провели партнерську інформаційну сесію “Особливості реалізації повноважень органів місцевого самоврядування щодо податків і зборів в умовах воєнного стану” для представників територіальних громад регіону. Про це повідомили в Гловному управлінні ДПС у Запорізькій області.

На початку обговорення в. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова наголосила, що дуже важливо, щоб громади мали чітке розуміння, як управляти фінансами своєї території і які можливості для них відкрито.

“Попри прифронтовий статус нашої області, податкова служба продовжує надавати сервісні послуги платникам та докладати максимум зусиль, аби мешканці регіону не відчули дискомфорту. Ми готові допомагати в межах своїх повноважень, однак без вашого системного контролю за усіма економічними процесами в громаді, ефективність цієї роботи значно знижується. Ми зацікавлені в ефективному обміні інформацією і для розширення бази оподаткування та залучення додаткових резервів в наповненні місцевих бюджетів ми маємо працювати пліч-о-пліч”, – зазначила Оксана Федорова.

Під час онлайн-спілкування спікерки – керівниці профільних підрозділів податкової служби області – Наталія Оніщенко, Лариса Сергієнко та Лілія Стариченко, детально розтлумачили три основні блоки питань. У першому йшлося про особливості практичного застосування податкового законодавства, алгоритм прийняття рішень про встановлення індивідуальних податкових пільг на підставі заяв про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, а також про законодавчі вимоги до прийняття ОМС рішень про встановлення місцевих податків і зборів. Наступний блок стосувався роботи із боржниками та організації ефективної співпраці ДПС та ОМС. Завершальною темою стали інструменти налагодження обміну інформацією між громадами та органами ДПС в умовах воєнного стану.

ДЖЕРЕЛО