#громадськемісце Європа змінює приорітети: газ із Близького Сходу недоступний? А російський маршрут з Арктики не постраждав #запоріжжя #zaporizhia

ЄС збільшив закупівлі газу з росії: постачання до Франції подвоїлись. За перше півріччя 2024 року країни ЄС імпортували на сім відсотків більше російського газу, ніж за аналогічний період 2023-го.

Про це повідомляє Associated Press. Цитуємо: “Європейські уряди заявили, що повна заборона імпорту російського газу призведе до стрімкого зростання рахунків за електроенергію та опалення, а промислові споживачі газу також постраждають”.

Постачання російського скрапленого природного газу до Європи у першій половині 2024 року зросли на сім відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Європейські компанії імпортували майже 4,4 млрд кубометрів російського СПГ до Франції у першій половині 2024 року, порівняно з більш ніж двома млрд кубометрів за аналогічний період минулого року.

Тим часом попит на газ за перше півріччя цього року у країні впав на 9%.

Зазначається, що мета ЄС щодо поступової відмови від російського викопного палива до 2027 року жахливо відстає від графіка.

Наступні найбільші імпортери, Іспанія та Бельгія, продемонстрували збільшення імпорту на один відсоток та зменшення на 16 відсотків відповідно.

Французький енергетичний гігант TotalEnergies, на який припадає найбільша частка імпорту за період з січня по червень, заявив, що він пов’язаний контрактами, підписаними до вторгнення Росії в Україну.

Міністерство фінансів та економіки Франції повідомило, що напади хуситів на судна, які рухаються через Суецький канал, змусили змінити структуру імпорту СПГ – газ із Близького Сходу більше не може легко потрапляти в Європу, тоді як російський маршрут з Арктики не постраждав.

Водночас, Франція імпортувала менше російського СПГ, ніж газу інших постачальників, включно з США, Анголою, Камеруном, Єгиптом і Нігерією.

Фото: apnews.com

Сообщение Європа змінює приорітети: газ із Близького Сходу недоступний? А російський маршрут з Арктики не постраждав появились сначала на Газета МИГ.

ДЖЕРЕЛО