#громадськемісце Яким може бути ефект, якщо США запровадить імпортні мита для всіх країн #запоріжжя #zaporizhia

Дональд Трамп планує запровадити імпортне мито на всі країни. “Побачимо, що вийде”, – сказав він журналістам Reuters. Оголошення очікується 2 квітня, цю дату американський президент називає “днем визволення”. Сполучені Штати вже запровадили мита на алюміній, сталь та автомобілі, а також на всі товари з Китаю. Раніше повідомлялося про список із 10-15 країн, у яких найбільший торговий дефіцит із США. За задумом нинішньої адміністрації, такі заходи захистять внутрішню економіку від недобросовісної світової конкуренції та дозволять домовитися про вигідніші умови для торгівлі.

Великобританія готує заходи у відповідь, але її прем’єр-міністр Кір Стармер поки веде з Дональдом Трампом переговори. Євросоюз має позицію жорсткішу: президент Європейського центрального банку Крістін Лагард оголосила, що це початок «маршу до незалежності» ЄС. Для світової торгівлі наслідки будуть руйнівними, вважають експерти. Трамп ділить країни на низку категорій. Деяким країнам він мита не підвищуватиме, можливо, навіть знизить, залежно від своїх переваг.

Серед усіх країн, з якими торгують Сполучені Штати, виділено 15, які вони зневажливо назвали “брудною цяткою”. Туди можуть увійти Китай, країни ЄС, Мексика, В’єтнам, Ірландія, Німеччина, Тайвань, Японія, Південна Корея, Канада, Індія, Таїланд, Італія, Швейцарія та Малайзія. Але Трамп вважає, що США отримають якийсь тимчасовий виграш від збору імпортних мит. Але ж збитки, завдані від цих же мит просунутим виробництвам, перекриють той виграш, який буде отримано. Буде певний видимий ефект протягом досить короткого періоду, але протягом, скажімо, навіть року-двох економіка дасть негативний сигнал. Картина виглядає жахливою, такого ніколи не було.

На заяви Дональда Трампа світовий фондовий ринок відреагував падінням. Ціни на золото оновили черговий рекордний максимум $3128 за унцію. Американський інвестиційний банк Goldman Sachs підвищив оцінку ймовірності рецесії в економіці США у найближчий рік з 20% до 35%. Президент Сполучених Штатів не вперше виступає з епатажними та різкими погрозами, але наскільки він справді готовий піти на це — ще питання, зазначає виконавчий директор Інституту економічної політики імені Гайдара Сергій Приходько: «Я, чесно кажучи, не дуже вірю у такий сценарій розвитку.

Це в його стилі в принципі в економіці і не тільки: налякати треба обов’язково, а якщо не злякаються, значить, щось придумає. Навряд чи виборці його будуть раді підвищенню цін, що об’єктивно призведе за такого зростання мит і до позбавлення, можливо, ринків збуту у зворотному напрямку. Я не дуже розумію, чому Трампа так непокоїть негативний торговельний баланс навіть не загалом, що, можливо, можна ще якось зрозуміти, але з окремими країнами.

Його висновок, що ці країни, які мають позитивний баланс зі Сполученими Штатами, грабують США. Це все більш ніж компенсується вигодою вкладень в економіці Сполучених Штатів, вони завжди були дуже надійними, малоризиковими, і такі рішення можуть на інвестиційний клімат вплинути.

Головний торговий радник Дональда Трампа Пітер Наварро заявляв, що підвищення мит принесе величезні прибутки у трильйони доларів. Крім того, влада США розраховує, що мито в 10% на будь-який імпорт може створити близько 3 млн робочих місць усередині країни.

Сообщение Яким може бути ефект, якщо США запровадить імпортні мита для всіх країн появились сначала на Запорізькі Вісті.

ДЖЕРЕЛО