#громадськемісце Як змусити рф заплатити за зруйноване житло та моральну шкоду #запоріжжя #zaporizhia

Команда юристів ГО «Ініціативна група «Разом!» у липні 2023 року започаткувала проєкт з підтримки в українських судах людей, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації і готові подати позови з відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Як результат: чотирнадцять судових справ за рік та документ, що є покроковою інструкцією з переліком необхідних документів для самостійної подачі позовів проти РФ. Розповідаємо про тих, хто подав позов, як звернутися до суду та чому це важливо робити, попри те, що виплати ще доведеться чекати.

Цей проєкт розпочато у липні 2023 року. Маріупольці відсудили 94 мільйони гривень – це сума за дев’ятьма судовими позовами до Росії, які вони подали і виграли. Наразі в судах перебуває ще п’ять справ.

Як подати позов до рф: інструкція юристів

Представники організації ГО «Ініціативна група «Разом!» розробили методичні рекомендації для потерпілих від збройної агресії рф.

Як діяти, аби домогтись рішення суду про стягнення компенсації матеріальної та моральної шкоди. За словами  юристки організації Наталії Леонідової, якщо житло зруйноване чи пошкоджене на окупованій території, щоб подати позов до суду, треба виконати дії у шість кроків:

Звернення до поліції.

Оцінка збитків. Послуга платна: 3700-7000 гривень. Ціна залежить від того квартира це чи будинок та яка його площа.

Позовна заява.

Судовий процес.

Виконавчий лист.

Фіксування втрат: фото, відео, акти обстежень тощо. 

“У нашій країні достатньо російських активів, які заморожені, конфісковані. Крім того, запрацював міжнародний реєстр збитків. Нині це на рівні збору заяв – на компенсації механізму немає, але це поки що”, – розповіли юристи.

Фото: Суспільне

ДЖЕРЕЛО