#громадськемісце Як використовувати електронний військово-обліковий документ, який формується в «Резерв+» – роз’яснення юристки #запоріжжя #zaporizhia

Як використовувати електронний військово обліковий документ, який формується в «Резерв+» роз’яснення юристки

Як використовувати електронний військово-обліковий документ, який формується в «Резерв+» - роз’яснення юристки

Юристка розповіла корисну інформацію про ВОД

Юристка Дар’я Тарасенко на своїй сторінці у фейсбуці розповіла, як використовувати електронний військово-обліковий документ (ВОД), якщо в ньому немає серії та номера.

Читайте також: Посвідчення особи, яка може вручати повістки – юристка розповіла, як воно має виглядати

Юристка зазначила, що насправді відповідь простіша, ніж здається на перший погляд, але Кабмін трохи перемудрив, коли писав Постанови 560 та 559 (точніше, коли не узгодив їх між собою).

Електронний ВОД, який формується в «Резерв+» або друкується в ЦНАПі при уточненні даних, дійсно не містить ані серію, ані номер.

При цьому паперовий ВОД нового зразка (той самий, що затверджений Постановою КМУ 559), серії не має , але має номер. Однак, номер збігається із номером в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

А номер в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів в електронному ВОД зазначений.

Відтак, в електронному ВОД також є інформація про його номер, тільки треба знати, де шукати

«Вкотре процитую п. 9 Постанови КМУ 559: “ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ В ЕЛКТРОННІЙ ФОРМІ ТА ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ В ПАПЕРОВІЙ ФОРМІ МАЮТЬ ОДНАКОВУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ», – наголосила Дар’я Тарасенко.

І тому юристка наполягає на тому, що відсутність паперового ВОД (за наявності електронного) не може бути аргументом для відмови в оформленні довідки про надання відстрочки.

Раніше ми писали, як згенерувати у застосунку Резерв+ копію військово-облікового документа.

ДЖЕРЕЛО