У Запорізькій області до 20 кілометрів від фронту залишається жити понад 10 тисяч жителів – які бувають складнощі при евакуації
З початку 2025 року запорізьким поліцейським вдалося евакуювати з прифронтових територій регіону 56 людей. У зоні ведення бойових дій продовжують проживати близько 10,5 тис. запоріжців. Про способи евакуації розповів начальник відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в Запорізькій області Олександр Кривенко під час брифінгу в медіацентрі при Запорізькій ОВА. Про це повідомили на сайті ЗОВА.
Читайте також: “Пережила одну війну, наразі вже другу” – запорізькі благодійники допомогли літній жінці возз'єднатися з родиною (фото, відео)
Щоденно прифронтові населені пункти Запорізької області потерпають від ворожих обстрілів. Евакуація з району ведення бойових дій триває з початку повномасштабної війни. За цей час поліцейським та волонтерам вдалося евакуювати 640 громадян, із них 172 – діти та 382 – люди похилого віку.
“З початку цього року було евакуйовано 56 людей, з яких семеро дітей, 36 жителів старшого віку, зокрема 6 – маломобільних людей. Евакуація проводиться з населених пунктів Пологівського та Василівського районів, які розташовані на відстані до 20 кілометрів від лінії бойового зіткнення. У таких громадах залишаються проживати близько 10,5 тис. громадян”, – навів дані начальник відділу дільничних офіцерів УПД ГУНП в Запорізькій області Олександр Кривенко.
За його словами, поліцейські постійно відстежують ситуацію на лінії бойового зіткнення, і в разі її загострення докладають зусиль, щоб оперативно евакуювати населення.
“Наприклад, ми та органи місцевого самоврядування відмітили, що збільшилася кількість обстрілів села Омельник Преображенської громади, чого раніше не було. Тому ухвалили рішення інформувати населення. Завдяки цьому було евакуйовано дві сім’ї з дітьми. До того ж проводиться евакуація з Малої Токмачки. Наразі там проживає 15 людей”, – повідомив Олександр Кривенко.
Спікер розповів й про небезпеку, з якою стикаються групи евакуації. Зокрема, люди можуть проживати в тій частині населеного пункту, до якої неможливо дістатися – будь-який транспорт знищується ворогом.
“За весь час на території Запорізької області евакуаційні групи двічі були атаковані російськими військами. Двоє поліцейських отримали поранення. Але попри небезпеку ми проводимо евакуацію навіть з лінії бойового зіткнення”, – зауважив Олександр Кривенко.
Жителі населених пунктів на лінії бойового зіткнення, які хочуть евакуюватися, можуть звернутися до поліцейських. Правоохоронці продовжують працювати в прифронтових громадах. Подати заявку можна за телефоном виклику поліції 102.
Читайте також: Жили у підвалах – до Запоріжжя евакуювали ще двох мешканок Гуляйполя (фото)
“Закликаємо людей евакуюватися з небезпечних районів. Жодне майно чи шмат землі не вартує людського життя. Евакуйованим надається медична та психологічна допомога, місце проживання у шелтерах. Є механізми компенсації за знищене житло. Звісно, вони не зможуть повернути ті статки, які були здобуті протягом років. Але життя – це найбільша цінність, тому закликаємо берегти його”, – наголосив Олександр Кривенко.
Ми писали, що з прифронтового села Запорізької області поліція евакуювала останню дитину.
Фото Гуляйпільській міській територіальній громади