Фахівці Держпродспоживслужби в Запорізькій області наголошують, що будь який власник ветеринарно-санітарного паспорту пасіки отримує низку переваг.
А саме:
* право реалізовувати продукцію бджільництва. Оскільки з 15 грудня 2024 року діють оновлені Гігієнічні вимоги до агропродовольчих ринків, згідно яких допускаються продукти бджільництва до продажу за наявності ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
* своєчасне попередження при обробці сільськогосподарських угідь;
* шлях на ринок експорту, оскільки країни-партнери вимагають забезпечення простежуваності харчового продукту.
Отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки можна у територіальних органах Держпродспоживслужби.
Що для цього потрібно?
1. Заповнити заяву про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, до якої заповнити і підписати паспорт пасіки встановленого зразка.
2. Подати ці документи в письмовій чи електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки.
3. Отримати паспорт пасіки після внесення інформації до Реєстру паспортів пасік.
У разі зміни відомостей власник пасіки або уповноважена ним особа надає територіальному органу Держпродспоживслужби паспорт для оновлення даних у реєстрі до 15 травня поточного року.
Реєстр паспортів пасік розміщується на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби. Інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта не підлягає оприлюдненню.
Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки замінять на новий у разі втрати, пошкодження або зміни власника.
ВАЖЛИВО!
У разі виїзду за межі області пасічники мають отримати ветеринарне свідоцтво за формою № 1 на перевезення бджолосімей на медозбір та запилення сільськогосподарських культур.
Для того, щоб убезпечити бджіл від отруєння агрохімікатами, пасічники насамперед повинні звернутися до місцевих органів самоврядування і повідомити адресу розміщення пасіки та кількість бджолосімей, які там перебувають.
Сообщение Як оформити ветеринарно-санітарний паспорт пасіки появились сначала на Газета МИГ.