Як 100 років тому у Запоріжжі ліквідували єдину на той час пивоварню

Тоді ліквідували майже 90 тисяч літрів пива

10 липня 1917 року було ліквідовано єдине пивоварне підприємство Олександрівська –  пивоварня Янцена. Про закриття багаторічного родинного бізнесу в цей день повідомив його власник Генріх Генріхович Янцен, розповідає на своєму сайті запорізький гід та краєзнавець Роман Акбаш.

Читайте також: Понад 110 років тому Запоріжжя розширило кордони – як змінилося місто

Пивоварня Янцена була заснована в Шенвізе в 1866 році. Її засновник – Генріх Якович Янцен, меноніт, фріз за походженням.  У 1910 році річний обсяг продуктивності підприємства становив 43 тисячі відер пива. Обслуговувало виробництво 22 особи. Пивна лінійка продукції заводу включала такі сорти –  віденське, пільзенське, портер, бок-бір і навіть «шампанське віденське»! Окрім цього  Янцени випускали ще й такі напої, як лимонад і мед.

Процес ліквідації пивоварної справи тоді був суворим – з обов’язковим знищенням всієї готової продукції пивоварні. Через три дні після повідомлення про ліквідацію пивоварного заводу Янцена всі запаси пива на його складі були просто знищені. Понад 7 тисяч відер! Це – майже 90 тисяч літрів пива!

 «Пиво було змішано з водою та вилито на підлогу підвалу, після чого помпою відкачано у ставок, що прилягає до будинку», – цитує документ про ліквідацію підприємства у публікації «Музейного вісника» запорізький історик Світлана Козиряцька.

Потім було ще відродження роботи заводу за часів НЕПу, але теж не назавжди – 1927 року підприємство Янцена остаточно припинило своє існування. 1931-го року помер і Генріх Генріхович Янцен. Нічого не залишилося і від самого заводу, немає на карті Запоріжжя й назви вулиці, де він розташовувався. Зараз вона має ім’я Миколи Ласточкина, раніше була Чапаєва, а колись, уявіть собі – Пивоварною!

Також ми писали, де знаходиться найбільше святилище Хортиці.

Джерело: Роман Акбаш