Японцям рекомендували зробити двотижневий запас їжі, води та найнеобхіднішого і намагатися не виходити з дому, якщо відбудеться виверження найвищого вулкана країни — Фудзі.
Рекомендації, які здаються як ніколи актуальними на тлі потужного землетрусу в М’янмі, містяться в урядовій інструкції, до роботи над якою залучено фахівців Університету Токіо. Про це повідомляє CNN.
Експерти підрахували, що внаслідок сильного виверження Фудзі вулкан може викинути 1,7 млрд. кубометрів попелу, з цього обсягу 490 млн. кубометрів покриє дороги, будівлі, поля та ліси. Вони припускають, що товщина шару попелу в деяких місцях може перевищити 30 см. Якщо такий шар попелу покриє дерев’яну будову, вона може просто впасти.
Тому експерти рекомендували мешканцям дерев’яних будинків у таких випадках евакуюватись у безпечні місця. Розмір збитків від можливого виверження Фудзі експерти оцінюють у ¥2,5 трлн ($16,6 млрд) з урахуванням того, що зупиниться робота всього транспорту, можуть бути перебої з електрикою, не працюватимуть магазини тощо.
Ознак пробудження Фудзі поки немає, але це діючий вулкан. Востаннє виверження Фудзі було трохи більше ніж 300 років тому. Воно увійшло історію як «велике виверження років Хоей» і тривало 27 днів.
Сообщение Влада Японії дала рекомендації на випадок виверження Фудзі появились сначала на Запорізькі Вісті.