#громадськемісце В Запоріжжі показали, чого навчились випускники художньої школи ФОТО #запоріжжя #zaporizhia

В березні 2025 року Запорізька дитяча художня школа відзначила 66-річчя закладу. З цієї нагоди в обласному художньому музеї відкрили виставку творів викладачів та під назвою «Запорізька художка».

Історія школи: від заснування до сьогодення

Запорізька дитяча художня школа була створена у квітні 1959 року. Її першим директором став художник-пейзажист Євген Мірошниченко. На той момент в Україні існувало лише три подібні школи, тож навчальні програми та підходи створювалися практично з нуля.

Школа швидко здобула авторитет: її учні перемагали на республіканських оглядах, а дитячі роботи демонструвалися на зарубіжних і пересувних виставках. Випускники успішно вступали до мистецьких вишів.

З 1980 року заклад очолював Олександр Сгадов, який керував школою 30 років. У 2012 році директором став скульптор і монументаліст Олександр Жолудь. З 2019 року школою керує Світлана Пєшикова.

Сучасна школа: традиції та інновації

Сьогодні ЗДХШ пропонує широкий спектр напрямів: від малюнку й живопису до скульптури, кераміки, петриківського розпису та комп’ютерної графіки. За 66 років через її класи пройшло понад 3000 учнів, багато з яких стали відомими митцями: А. Тарабанов, М. Колядко, Л. Кривопуст, О. Жолудь, Є. Прокоф’єв та інші. Їхні твори увійшли до скарбниці сучасної української культури.

На виставці «Запорізької художки», відкриття якої відбулось 28 березня, представили роботи випускників, які нині є визнаними майстрами.

Виставка в обласному художньому музеї триває, тож насолодитись картинами запорізьких митців може кожен.


















Славко Твердохліб, фото автора.

ДЖЕРЕЛО