#громадськемісце В Україні набула чинності заборона на продаж ароматизованих та електронних сигарет – Закон #запоріжжя #zaporizhia

В Україні відсьогодні з продажу мають зникнути ароматизовані сигарети, тютюн для самокруток, електронні сигарети та рідини до них, а також сигаретні упаковки з неналежним маркуванням.

Водночас Закон дав час на реалізацію залишків тютюнових та нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності відповідних положень, але не довше дванадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Цей термін закінчився, і відсьогодні вказані заборони повністю набули сили.

Відтепер всі сигаретні пачки мають бути з комбінованим медичним попередженням.

В Україні з 11 липня 2024 року вступає в дію норма закону, яка забороняє продаж ароматизованих сигарет, тютюну для самокруток, електронних сигарет та рідини до них, з продажу також мають зникнути сигарети в упаковках з неналежним маркуванням.

Як повідомляв Укрінформ, 11 липня 2023 липня набирали чинності вимоги статей 16, 16-1 та 16-2 Закону щодо повної заборони реклами тютюнових виробів та електронних пристроїв для куріння.

За даними дослідження КМІС у 2023 році, в Україні 24,5% населення щодня споживають тютюнові та нікотинові вироби: 36% чоловіків та 15% жінок.

Якщо серед чоловіків є тенденція до зниження, то серед жінок поширеність куріння подвоїлася за 7 років: у 2017 році щоденними курцями були 7% українок.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3884344-v-ukraini-vid-sogodni-zaboronenij-prodaz-aromatizovanih-ta-esigaret.html

ДЖЕРЕЛО