#громадськемісце У Запорізькій ОВА пояснили, чому під час відключень світла у місцевих жителів зникає мобільний зв’язок #запоріжжя #zaporizhia

У Запорізькій ОВА пояснили, чому під час відключень світла у місцевих жителів зникає мобільний зв’язок

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

У Запорізькій ОВА пояснили, чому під час відключень світла у місцевих жителів зникає мобільний зв'язок

Володимир Шевченко, заступник очільника Запорізької обласної військової адміністрації (ЗОВА) з питань цифровізації. Суспільне Запоріжжя

У Запорізькій області під час погодинних відключень світла у місцевих жителів виникають проблеми зі стабільною роботою мобільного зв’язку та інтернету. Це пов’язано зі значним навантаженням на пропускні можливості операторів мобільного зв’язку.

Про це сьогодні, 9 липня, повідомив під час брифінгу заступник очільника Запорізької обласної військової адміністрації (ЗОВА) з питань цифровізації Володимир Чередніченко.

«Коли планується навантаження на базові станції, коли планується розподіл частот та встановлення базових станцій на території всієї України, оператори виходять з того навантаження, яке типовим є в мирний, стабільний час», — йдеться в повідомленні.

З його слів, загальний трафік розподіляються наступним чином:

  • 20% пропускна можливість мобільних операторів;
  • 80% передача каналами наземного зв’язку.

У випадку погодинних відключень електроенергії, базові станції мобільних операторів забезпечують 72 години безперебійної роботи зв’язку та інтернету, зазначив Володимир Шевченко.

«Мережа працює, зв’язок є, але додзвонитися або скористуватись інтернетом неможливо. Це через те, що 100% трафіку розподіляється 20 на 80 і при відключенні домашнього інтернету всі користувачі намагаються завантажити інформацію через мобільних операторів. Тобто навантаження на кожну соту зростає в 5 разів», — зазначив він.

За його словами, така проблема характерна для усіх великих міст, зокрема більшою мірою — для спальних районів.

Окрім того, Володимир Шевченко зазначив, що у разі блекауту (тобто повного знеструмлення області) розроблений план «Острів», який має забезпечити комунікацію влади з громадськістю:

«Буде розгорнуто сайт, який працюватиме навіть без інтернету. Там надаватимуть інформацію, що стосується евакуації, гуманітарних питань або забезпечення базових потреб населення», — підсумовує він.

Як під’єднати енергонезалежний інтернет

Усі оператори Запорізької області мають змогу забезпечувати енергонезалежний оптоволоконний канал зв’язку (технологія GPON), завдяки якому споживач отримує безперебійний доступ до інтернету.

Аби під’єднатись до такого типу зв’язку потрібно:

  • перехідник для WIFI-роутера;
  • конвертер на 9 або 12 вольт;
  • портативний зарядний пристрій та перехідники для нього (у випадку підключення мобільних девайсів).

Раніше Суспільне повідомляло, що у Запорізькій області протягом минулої доби, 8 липня, енергетики заживили дві майже тисячу споживачів, знеструмлених внаслідок обстрілів російської армії.

Читати ще

У Запорізькій ОВА пояснили, чому під час відключень світла у місцевих жителів зникає мобільний зв'язок

Читати ще У Запоріжжяобленерго пояснили чому в деяких будинках не знеструмлюють світло під час погодинних відключень

ДЖЕРЕЛО