#громадськемісце У Запорізькій області хочуть створити ветеранській простір та єдину патронатну службу #запоріжжя #zaporizhia

У Запорізькій області хочуть створити ветеранській простір та єдину патронатну службу

У 62 громадах Запорізької області діють програми підтримки військовослужбовців та їхніх сімей, направлені на допомогу пораненим, демобілізованим, сім’ям загиблих та зниклих безвісти. Програми також фінансують реабілітацію, санаторно-курортне лікування. На це в бюджетах громад передбачено більш ніж 380 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба Запорізької ОВА, передає 061.

Радниця голови Запорізької облдержадміністрації з питань ветеранської політики Олена Сороченко під час брифінгу повідомила, що гарним прикладом запровадження ветеранської політики є  Широківська громада Запорізького району та релокована Мелітопольська, де створили комунальну установу з питань ветеранської політики.

«Підтримують захисників і в Запоріжжі. В кожному районі міста працюють кімнати медіації. Тут ветерани можуть отримати психологічну, юридичну та інші види допомоги», – розповіла Олена Сороченко.

За словами радниці, в Запорізькій облдержадміністрації організовано роботу відділу з питань ветеранської політики. Він опікується соціальним захистом та адаптацією ветеранів до цивільного життя. У Хортицькій академії працює Центр ветеранського розвитку. В планах – створити в регіоні ветеранський простір. Там колишні військові зможуть обмінюватися досвідом, знаходити однодумців, говорити про наболіле.

«Окрема увага приділяється вшануванню пам’яті загиблих захисників і захисниць. Обласна влада планує запустити онлайн-платформу «Книга пам’яті» та побудувати в Запоріжжі меморіал пам’яті «Захисників і Захисниць», —  зазначила Олена Сороченко.

В регіоні формується єдина патронатна служба, яка забезпечуватиме співпрацю органів влади, місцевого самоврядування, громадськості. Ця служба буде підтримувати чинних військовослужбовців і демобілізованих, супроводжувати членів сімей зниклих безвісти, полонених та звільнених з полону, членів сімей захисників та захисниць України.

За словами Олени Сороченко, найчастіше ветерани потребують допомоги з оформленням документів. На порталі «Дія» вже доступні електронні посвідчення ветерана та учасника бойових дій. Також запроваджується інститут помічника ветерана.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запорізькій області громади розробили програми підтримки військовослужбовців на понад 380 мільйона гривень

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3789587/u-zaporizkij-oblasti-hocut-stvoriti-veteranskij-prostir-ta-edinu-patronatnu-sluzbu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

ДЖЕРЕЛО