#громадськемісце У Запоріжжі відкрився спеціалізований притулок для постраждалих від домашнього насильства #запоріжжя #zaporizhia

Запорізький міський центр соціальних служб відкрив новий притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Цей заклад забезпечує тривалий прихисток, а також психологічну та юридичну допомогу для жінок і дітей, які опинилися в небезпечних ситуаціях.

Про це повідомляє пресслужба міської ради, передає 061

У місті вже понад рік функціонують кризові кімнати, де постраждалі можуть знайти тимчасовий прихисток (до 10 днів). Однак для 10-15% людей цього часу недостатньо. Тому відкриття спеціалізованого притулку, де жертви насильства можуть залишатися до 90 днів з можливістю продовження перебування, стало важливим кроком для їхнього захисту та реабілітації.

Людмила Токарєва, директорка Запорізького центру соціальних служб, зазначила, що цей термін дозволяє постраждалим не лише отримати захист, але й пройти психологічну реабілітацію, отримати юридичну допомогу та знайти нові ресурси для відновлення.

Міська влада виділила приміщення та забезпечила його необхідними комунікаціями. Благодійники допомогли з ремонтом і облаштуванням кімнат, де жертви насильства можуть почуватися безпечно й комфортно.

Андрій П’ятницький, заступник міського голови, підкреслив важливість таких закладів, зазначивши, що минулого року лише кризовими кімнатами скористалися 105 людей, серед яких наймолодшому було всього 2 місяці.

«На превеликий жаль такі спеціалізовані центри у нас на сьогодні дуже затребувані. Наприклад, минулого року в кризових кімнатах перебувало 105 людей. Наймолодшому відвідувачу було 2 місяці, а найстаршому – 86 років. Останнім часом кількість осіб, яким потрібна така допомога, зростає. На це впливає соціально-економічна ситуація й військові дії», – прокоментував П’ятницький

Простір притулку продуманий до деталей: обладнана кухня, пральні кімнати, зони для групової роботи та кімнати для матерів із дітьми. У кожній кімнаті є доступ до інтернету, а для найменших передбачені додаткові спальні місця. Постраждалим надаються засоби гігієни, постільна білизна та інші необхідні речі.

Щоб потрапити до притулку, постраждалі можуть звернутися до поліції або спеціальної мобільної бригади. Адреса притулку залишається конфіденційною з міркувань безпеки.