#громадськемісце У Запоріжжі відкрили виставку випускників художньої школи – фото #запоріжжя #zaporizhia

У Запоріжжі відкрили виставку випускників художньої школи - фото

В музеї відкрили виставку до дня народження Запорізької дитячої художньої школи – є відомі митці

Близько 150 робіт 38 авторів від майже учбових до творчих високопрофесійних презентували на виставці “Запорізька художка”. Представлені живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво, скульптура випускників різних років і викладачів дитячої художньої школи, серед яких є відомі художники. На презентації побували журналіст і фотограф zprz.city.

Виставку присвятили дню народження Запорізької дитячої художньої школи. який відзначають у квітні. Дата некругла – 66 років. Виставку планували ще минулого року. Про це zprz.city розповіла куратор виставки Ольга Дворна. За її словами, усього школа випустила понад 3000 випускників.

У квітні 1959 року Запорізька міська рада прийняла рішення про відкриття дитячої художньої школи, а обласне управляння культури Євгену Мірошниченко її очолити. Таким чином художник пейзажист та педагог-новатор Євген Мірошниченко став першим директором Запорізької дитячої художньої школи, де працював більше 20 років. Його акварелі 1970-х років теж є на виставці.

“На жаль, минулого року Євген Михайлович Мірошниченко помер. Він був моїм викладачем, навчав мене акварельному живопису, коли я ще була студенткою в коледжі.

Коли я почала працювати, Євген Михайлович уже був на пенсії, але я запросила його в школу мистецтв № 3, він викладав живопис в старших класах. Моя дочка ходила до нього на індивідуальні заняття, бо я знала, що це безцінний досвід акварельного живопису. Ми дуже дружили сім'ями”, – розповіла zprz.city Світлана Пєшикова, яка очолює Запорізьку дитячу художню школу з 2019 року, і, за її словами є четвертим директором цього закладу.

До речі, деякий час художня школа розміщувалась в нинішньому корпусі художнього музею у житловому будинку, де тепер і проходить виставка “Запорізька художка”. А художня школа зараз знаходиться на бульварі Марії Примаченко, 3а.

На запитання zprz.city, роботи яких найвідоміших художників можна побачити на виставці, Ольга Дворна відповіла:

“Хотіла б виділити роботи Миколи Колядко, Анатолія Тарабанова, Олександра і Лариси Жолудь, Галини Сапегіної, Сергія Рибницького”.


Я б ще звернула увагу на скульптури Бориса Чака. Його скульптури можна побачити на вулицях Запоріжжя. Наприклад, “Вісник” з ангелом на перетині бульвару Шевченка та вулиці Перемоги, навпроти “Літаку” (робив з Федором Зайцевим), паркова скульптурна композиція “Батьки” у Театральному сквері. На виставці ж його скульптури “для душі”, зовсім інші, незвичайні – як мереживо з металу, хотілося б бачити такі на вулицях нашого міста.

Виставка “Запорізька художка” працюватиме близько місяця. Після чого планують відкрити виставки двох запорізьких артзірок сучасного мистецтва – головного художника Театру молоді, художниці по текстилю Тетяни Власенка і художника-абстракціоніста Дмитра Ципунова.

А у найближчу п'ятницю, 4 квітня, відкриється невелика виставка до Великодня, на якій покажуть зернові писанки відомої запорізької майстрині Наталії Бабенко та писанки з її приватної колекції.

Довідка

“Зараз у художній школі навчаються 530 людей. З них на бюджетній формі навчання – 430 дітей. А 100 учнів навчаються на платних підготовчих курсах.

На курсах навчаються діти, які без екзаменів можуть стати учнями художньої школи, і дорослі, тут віковий діапазон від 5 до 83 років. Направленість курсів – образотворче мистецтво, кераміка і каліграфія”, – розповіла Світлана Пєшикова.

Приходьте у художній музей

Художній музей (вул. Незалежної України, 76-Б, зупинка “ТЦ “Україна”) відкритий для відвідувань у п’ятницю, суботу та неділю з 10.00 до 16.00.

Кожен вікенд проводять “Творчі вихідні у художньому музеї”.

30 березня о 12.00 відбудеться майстер-клас з витинанки – тут навчать робити красивих паперових пташок.

Вартість вхідного квитка – 40 грн, пільгового – 25 грн.

Майстер-клас – 80 грн (вхідний квиток 40 грн плюс вартість майстер-класу, з матеріалами – 40 грн).

Вартість квитка для проведення екскурсії 80 грн з групи.

Т. 067-168-87-33.

Фото Вячеслава Лавринця

ДЖЕРЕЛО