#громадськемісце У НАТО назвали незворотнім процесом приєднання України – Декларація #запоріжжя #zaporizhia

Про це йдеться в декларації саміту НАТО у Вашингтоні, оприлюдненій у середу, передає Укрінформ.

«У той час як Україна продовжує життєво важливі зусилля, ми надалі підтримуватимемо її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО»,– зазначається в документі.

При цьому вказується, що Україна має обирати сама, без зовнішнього втручання, як забезпечувати власну безпеку.

«Майбутнє України – в НАТО. Україна стає все більш сумісною та політично інтегрованою з Альянсом»,- акцентується в декларації.

Читайте також: Столтенберг: Підтримка України – не благодійність, це відповідає нашим безпековим інтересам

Країни НАТО вітають конкретний прогрес, якого наша Україна досягла після Вільнюського саміту у необхідних демократичних, економічних і безпекових реформах.

«Ми ще раз підтверджуємо, що зможемо надати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли країни-члени погодяться, а умови будуть виконані», – зазначається в документі.

Це рішення, а також засідання Ради Україна – НАТО, яке має відбутися в четвер, у поєднанні з поточними зусиллями членів Альянсу, «є мостом до членства України в НАТО».

Як заявили члени Альянсу, вони продовжать підтримувати прогрес України в плані оперативної сумісності, а також у запровадженні реформ у сфері демократії та сектору безпеки.

У Декларації також зазначається про рішення заснувати місію НАТО з підтримки та допомоги Україні у сфері безпеки (NSATU) «для координації передачі військового обладнання в Україну та навчання членами Альянсу та партнерами».

Крім того, висловлюється підтримка створенню Спільного центру аналізу, підготовки та навчання НАТО-Україна (JATEC).

У документі також вітається рішення генерального секретаря призначити високопоставленого представника НАТО в Україні.

ДЖЕРЕЛО