У галереї Туристичного інформаційного центру відкрили виставку “Маленьке тіло”
Запоріжці першими побачили новий проєкт “Маленьке тіло” столичної галереї Eye sea, яку відкрили вчора ввечері у Туристичному інформаційному центрі. На презентації побували журналіст і фотограф zprz.city.
Скажімо одразу – місцями виставка 13 українських митців із зображеннями жіночих та чоловічих тіл та їхніми частинам досить відверта. Тож – 18+.
Читайте також: Відновлюємо моральний стан за допомогою мистецтва – цікаві заходи на вихідні у запорізьких музеях
У Запоріжжя виставку привезли на запрошення арткураторки Льони Радченко.
Спостерігай!
Київській галереї Eye seа трохи понад рок, тут показують сучасне мистецтво. Про це zprz.city розповіла галеристка і скульпторка Ксенія Фокіна.
– Ксеніє, чому виставка називається “Маленьке тіло”?
– Це скоріше про те, що тіло не може бути занадто значущим. Моя власна галерея дуже маленька фізично, і це теж трохи про мій проєкт.
Виставка – про самосприйняття тіла, про спостереження за тілами інших, як етапу, щоб відмовитись від порівняння. Тут не буде висновків, якоїсь пропаганди. Я пропоную лише спостерігати за тим, як спостерігають за тілами художники.
– Хто з авторів виставки, на вашу думку, найбільш популярний, впливовий?
– Я всіх художників поважаю і люблю, але тут є об’єктивні факти. Значущі тут є представники харківської школи фотографії, вплив яких неможливо переоцінити. Це Роман Пятковка, на виставці представлені його фотографії з серії “Картини для Лувру” і декілька його учнів – Вероніка Моль, Алла Гужва. Вероніка Моль, до речі, є яскравою представницею миколаївської Школи концептуальної фотографії MYPH. Обожнюю її роботи!
– Як ви обирали авторів для проєкту”Маленьке тіло”?
– Це суто моя суб’єктивна історія, яка починалась, мабуть, 20 років тому, коли я побачила надруковані в одному виданні фотографії Юрія Соломка. Він доволі яскравий представник “Паризької комуни” – руху, який був у Києві на початку 1990-х. І для мене було дуже важливо привезти у Запоріжжя саме ці його роботи. Бо коли я була підлітком, вони, мабуть, на мене вплинули. Тож, на виставці саме ці роботи, які я бачила 20 років тому.
“Не думала, що у нас у центрі експозиції опиниться напівоголений чоловік”
– В центрі виставки – картина з напівоголеним чоловіком. Мабуть, це одна з ключових робіт, раз вона там розміщена?
– Це автопортрет Олександра Гребенюка. Для нього це був просто етюд, йому хотілося щось зробити й він просто намалював себе.
А щодо експозиції, то багато чого продиктувало приміщення. Наприклад, я не думала, що у нас у центрі експозиції опиниться напівоголений чоловік. Але мені дуже хотілося розмітити напроти цю роботу і картину Мане Діас, щоб підкреслити напругу, яка має виникати в цьому диптиху. (Картини розміщені на протилежних стінах, навпроти одна одної. – Ред.).
До речі, Мане Діас вірменка за походженням і народилась у Єревані, але дитинство провела у Запоріжжі. І вона дуже рада, що тут представлена її робота.
70 відбитків жіночого тіла
Одна з найбільш відвертих і помітних робіт – 70 відбитків вульв Аеsc. Техніка – рисовий папір, туш.
Як розказала Ксенія Фокіна, це пряме перенесення. Автор роботи – чоловік, біолог. Взяти участь у його проєкті погодились 70 різних жінок.
Ксенія розповіла:
– Я п’ятнадцять років знаю автора. Він живе у Києві, йому трохи за 40, справжнє ім’я не розголошує, ніде не фотографується. Дуже цікава людина з цікавою долею. Був шаманом на Алтаї, закінчив кар’єру біолога, зараз колекціонує якихось тварин. Дуже багато дивних історій.
Він мені теж пропонував взяти участь у проєкті. Я відмовилась, мені завжди цікавіше бути спостерігачем. Я до кінця не розумію мотиви учасниць проєкту. Точніше, можу зрозуміти, але не можу приміряти на себе.
13 авторів виставки “Маленьке тіло”:
- Ксенія Гнілицька
- Олександр Гребенюк
- Євгенія Григор’ян
- Алла Гужва
- Мане Діас
- Марія Куліковська
- Євгенія Купчан
- Вероніка Моль
- Крістіна Отчіч
- Роман Пятковка
- Юрій Соломко
- Данііл Фрончко
- Аеsc.
Приходьте
Виставка “Маленьке тіло” (18+) галереї Eye sea працюватиме у галереї Туристичного інформаційного центру до 16 вересня.
Після показу у Запоріжжі виставку “Маленьке тіло” презентують у Києві.
Туристичний інформаційний центр (просп. Соборний, 151) відкритий з 9.00 до 18.00.
Читайте також: Вміє зробити з живопису шоу – в Запоріжжі відкрили виставку картин, що світяться (фото)
Під час повітряної тривоги ТІЦ зачинений для відвідувань.
Вхід безплатний.
На будівельному паркані біля ТІЦ і на проспекті Маяковського по 29 серпня можна побачити виставку просто неба з серії “Плакати воєнного часу” Нато Мікеладзе (Полтава).
Телефон ТІЦ для довідок 050-424-20-54.
Ми писали, куди піти у Запоріжжі – афіша культурних подій на вихідні 17-18 серпня.
А також розповідали, що 17 та 18 серпня в Запоріжжі вперше відбудеться Мистецький форум «Тарасов парк» – це театральні та інші мистецьки заходи. Та опублікували афішу подій форуму, серед яких багато безплатних.
Фото В’ячеслава Лавринця