#громадськемісце США та союзники мають намір виділити $1 млрд для посилення ППО України #запоріжжя #zaporizhia

США та союзники мають намір виділити $1 млрд для посилення ППО України США разом із союзниками мають намір виділити Україні понад один мільярд доларів на посилення системи протиповітряної оборони (ППО) Збройних сил країни (ЗСУ). Про це йдеться у спільній заяві президентів Німеччини, Італії, Нідерландів, Румунії, США та України, документ опублікував Білий дім.

Пояснюється, що Києву передадуть додаткові батареї стратегічних систем ППО Patriot та їх компоненти. Також ЗСУ отримають від Італії додаткову систему SAMP-T. Крім того, у найближчі місяці Сполучені Штати та партнери мають намір надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони, включаючи системи NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та Gepard.

«Ми також вітаємо роботу, що проводиться, спрямовану на підтримку зусиль України зі створення уніфікованої з НАТО та інтегрованої архітектури протиповітряної та протиракетної оборони», — наголошується в документі.

Раніше президент США Джо Байден пообіцяв, що Захід передасть Києву сотні ракет-перехоплювачів для систем ППО у 2025 році.

ДЖЕРЕЛО