#громадськемісце Розпочато сезон кліщів: як вберегтися запоріжцям #запоріжжя #zaporizhia

З приходом весни традиційно зростає активність кліщів. Ці паразити становлять особливу загрозу, оскільки є переносниками низки серйозних захворювань.

Про методи захисту від укусів кліщів розповіла під час брифінгу ентомолог Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Інна Комариця.

За словами ентомолога, цього року через укуси іксодових кліщів до лікарень Запорізької області вже звернулося близько 50 людей.

Для Запорізького регіону найбільш характерним наслідком укусів кліщів є саме хвороба Лайма. За останні роки в регіоні збільшилася кількість інфікувань цією хворобою – у 2024 році захворюваність зросла вдвічі порівняно з попереднім роком. З цієї причини ентомолог радить не забувати про елементарні правила безпеки під час прогулянок на природі.

Якщо кліщ все ж таки вкусив, його треба якнайшвидше видалити. Професійно це можуть зробити у травматологічних пунктах або хірургічних кабінетах лікарень. Видалити паразита можна також самостійно.

– Один з найпростіших способів – одягнути рукавички або іншим чином захистити руки та взяти кліща якомога ближче до хобітка. Далі слід обережно піднімати його вгору, розхитуючи з боку в бік, щоб не відірвати хобіток. Також можна використовувати тонку нитку. З неї роблять петельку, яку обережно підводять під хобіток кліща, – порадила ентомолог Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Інна Комариця.

Весняний пік активності іксодових кліщів, який починається зараз, триватиме приблизно до кінця червня.

 

Читайте також: Запорізьку область атакували дрони: зруйновано будинки, мешканці громади без світла та зв’язку. ФОТО

Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp

 

ДЖЕРЕЛО