Радника президента США з національної безпеки Майка Уолца, який вже став винуватцем гучного скандалу з витоком секретних даних про плани ударів по єменських хуситах, знову викрили зневажання правил безпеки. Цього разу з’ясувалося, що він та його помічники використовували поштову адресу Gmail для обговорення військових питань із колегами з інших країн. Якщо перший промах пана Уолца президент США Дональд Трамп йому пробачив, то другого шансу може не бути, особливо в ситуації, коли радник встиг роздратувати надто багатьох у Білому домі.
Новина про те, що Майк Уолц та його підлеглі знову знехтували правилами інформаційної безпеки, повідомила 1 квітня газета The Washington Post. У її розпорядженні опинилися документи, що підтверджують, що радник з нацбезпеки та його помічники використовували особисті облікові записи пошти Gmail для вирішення робочих питань. Цей факт підтвердили й три джерела у держапараті.
Пан Волц вів свій робочий календар, планував зустрічі та пересилав документи через особистий обліковий запис.
Його старший помічник взагалі листувався із зарубіжними колегами не з робочої, а з особистої пошти Gmail. У цих розмовах він обговорював чутливі військові питання та озброєння.
Месенджер Signal теж використовувався далеко не суворо у справі. Крім сумнозвісного скандалу з додаванням до чату, де обговорювалися удари по єменських хуситах, головного редактора The Atlantic існували й інші листування. Так, The Wall Street Journal дізналася, що пан Уолц створив цілу низку робочих чатів у месенджері для обговорення поточних зовнішньополітичних питань, включаючи ситуацію в Сомалі та український конфлікт.
Прес-секретар Ради нацбезпеки США Браян Х’юз тим часом відкинув твердження про те, що Майк Уолц використав особисту адресу електронної пошти для вирішення робочих питань.
“Уолц не розповсюджував і не став би розповсюджувати секретну інформацію через відкритий аккаунт”, – підкреслив він. Він також зазначив, що месенджер Signal може використовуватися чиновниками для обговорення низки питань, за винятком тих, що перебувають під грифом таємності, але радник із нацбезпеки це правило не порушував.
Новий скандал із Майком Уолцем вибухнув менш ніж через тиждень після того, як президент США Дональд Трамп вирішив залишити радника з нацбезпеки на своїй посаді, незважаючи на допущений через його недбалість серйозний витік інформації. Американські ЗМІ пояснювали рішення тим, що президент не хотів привселюдно визнавати наявність проблеми.
Важливим чинником для пана Трампа було й те, що інформація про витік уперше з’явилася у ліберальному ЗМІ, які голова Білого дому завжди недолюблював.
Однак збереження радником з нацбезпеки своєї посади не врятувало його від втрати розташування як голови Білого дому, так і інших високопосадовців, стверджує The Wall Street Journal. Співрозмовники видання Politico, у свою чергу, зазначили, що за звільнення пана Уолца виступають віце-президент Джей Ді Венс, голова апарату Білого дому Сюзі Уайлз та директор з кадрів Білого дому Серхіо Гор. Публічно вони, однак, своєї позиції не висловлювали. Після нового скандалу з використанням особистої пошти, список недоброзичливців може поповнитися новими прізвищами.
Не додають очок пану Волцу і деякі його давні висловлювання, на які за останні дні звернули увагу ЗМІ. Йому, наприклад, пригадали, що, будучи затятим противником використання незашифрованих каналів комунікації в робочих цілях, він неодноразово критикував Міністерство юстиції за відмову висунути звинувачення Гілларі Клінтон за використання особистої адреси електронної пошти Gmail під час її перебування держсекретарем у період з 2009 по 2 роки. Інформація про пересилання 104 листів, що містять секретну інформацію, з’явилася у розпал виборчої кампанії до президентських виборів 2016 року, коли пані Клінтон змагалася із Дональдом Трампом за вищу посаду. Тепер її критик сам зіткнувся з подібними звинуваченнями.
Сообщение Радник Трампа Майк Волц спровокував новий скандал появились сначала на Запорізькі Вісті.