#громадськемісце Politico: Стармер вирішив укласти пакт про безпеку з ЄС, щоб доповнити НАТО #запоріжжя #zaporizhia

Politico: Стармер вирішив укласти пакт про безпеку з ЄС, щоб доповнити НАТОНовий прем’єр-міністр Британії Кір Стармер вирішив укласти пакт про безпеку з Європейським союзом (EC), щоб «доповнити» НАТО. Про це повідомляє Politico.

Стармер зазначив, що план тісніших зв’язків із Брюсселем у сфері оборони та безпеки «справді важливий» для королівства, оскільки він суттєво покращить взаємини з ЄС.

«Я думаю, що це доповнює НАТО. НАТО, як і раніше, є наріжним каменем оборони в Європі, і наш підхід до оборони завжди був спрямований на НАТО в першу чергу», – наголосив він.

Як зазначає видання, Лейбористська партія хоче, щоб пакт з ЄС охоплював ширше коло тем, що виходять за рамки традиційного оборонного партнерства, а також охоплював такі галузі, як енергетика, ланцюжки поставок, пандемії та міграція. Такі дії нового уряду пов’язують із побоюваннями з приводу приходу до влади в США колишнього американського лідера Дональда Трампа, який «прохолодний» щодо НАТО.

Раніше глава Міноборони Британії Люк Поллард заявив, що країна виснажила свої арсенали через надання військової допомоги Україні. Проте, за його словами, новий уряд не вважає такі розтрати неправильними і продовжить надавати підтримку Києву.

ДЖЕРЕЛО