#громадськемісце Почути запит ветеранів та допомогти: в Запоріжжі працює платформа «Спілкуй. Ветеран» #запоріжжя #zaporizhia

У Запоріжжі за підтримки Метінвесту триває масштабний проєкт для ветеранів війни «Спілкуй. Ветеран»

Мета платформи «Спілкуй. Ветеран», що працює у Запоріжжі та Кривому Розі, – відкритий діалог між ветеранами війни та експертами різних сфер для визначення та вирішення викликів, з якими стикаються захисники України після повернення з фронту. Проєкт реалізує ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій» та «Криворізька фундація майбутнього» за фінансової підтримки Групи Метінвест.

Почути запит ветеранів та допомогти: в Запоріжжі працює платформа «Спілкуй. Ветеран»

В хабі «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій» відбулась друга панельна дискусія на тему: «Актуальні питання юридичної підтримки ветеранів війни» за участі представників Запорізької міської ради, комбінату «Запоріжсталь», Пенсійного фонду України в Запорізькій області, фахових спеціалістів – юристів, психологів, медиків та інших організацій, які надають підтримку ветеранам у різних галузях.

Почути запит ветеранів та допомогти: в Запоріжжі працює платформа «Спілкуй. Ветеран»

В межах зустрічі ветерани озвучили проблемні юридичні питання щодо виплат та отримання статусів.

«По поверненню зі служби через поранення, що спричинило інвалідність, в мене виникало дуже багато юридичних питань. Я досі не можу отримати виплату по поранню, наприклад. Маю надію, що ця розмова буде корисна і для мене, і для служб, які супроводжуватимуть ветеранів у цивільному житті надалі», — говорить ветеран Анатолій Узлов.

Почути запит ветеранів та допомогти: в Запоріжжі працює платформа «Спілкуй. Ветеран»

Ветеранська політика — пріоритет для Запоріжжя, певнять посадовці. Тому проєкт «Спілкуй. Ветеран» — не тільки підтримка для ветеранів, а й можливості їх розвитку у цивільному житті.

«Ми маємо бути готові не просто чути про проблеми людей, які повертаються з війни, а й вирішувати їх тут і зараз. У Запоріжжі ветеранська політика є одним з ключових напрямків. Вже створено Раду ветеранів та Раду жінок загиблих героїв. Готуємо наш персонал працювати з ветеранами, посилюємо відділ захисників і захисниць, який щоденно приймає ветеранів. Залучаємо громадські організації до правової, психологічної допомоги, працевлаштування та інформування ветеранів про механізми та політики, які нині працюють в нашому місті», — зазначила секретар Запорізької міськради Регіна Харченко.

Вже вдруге на зустрічах «Спілкуй. Ветеран» — працівник Запоріжсталі, ветеран війни Олександр Панченко. Сподівається, що проєкт допоможе йому та побратимам розібратися в усіх проблемних питаннях.

Почути запит ветеранів та допомогти: в Запоріжжі працює платформа «Спілкуй. Ветеран»

«У кожного ветерана є свій персональний запит, який потребує вирішення. Як пройти лікування, де саме пройти, які діють державні програми з соцзахисту – багато побратимів по поверненню не знають відповідей на ці питання. Тому треба більше про це говорити, доносити інформацію на загал. Ці зустрічі дуже корисні!», — зазначає ветеран Олександр Панченко.

В межах проєкту «Спілкуй. Ветеран» ветерани отримають безкоштовні юридичні консультації від профільних фахівців.

«Найпоширеніші запити –  оформлення статусу УБД, особи з інвалідністю в наслідок війни. Здебільшого, інші питання стосуються більше членів родини ветеранів. Це –  встановлення статусу особи зниклої безвісті, виплати компенсації, оформлення одноразовою матеріальної виплати в разі, коли член родини загинув на фронті. З усіма цими та іншими питаннями ми готові допомагати», — зазначає юрист Данило Учкін.

Своїм досвідом з реінтеграції та адаптації ветеранів на зустрічі діляться фахівці Запоріжсталі – на комбінаті діє програма підтримки військовослужбовців, що повернулись з фронту.

«Шлях повернення до цивільного життя не може бути простим, бо передбачає багато змін – не тільки для ветерана, а й для усіх учасників процесу, зокрема роботодавців. Ми проходимо цей непростий шлях разом з нашими ветеранами: допомагаємо з лікуванням, протезуванням, надаємо психологічну підтримку. Пропонуємо робочі місця, перенавчаємо, підтримуємо в колективах. Важливе питання на шляху до реінтеграції  ветеранів – юридична підтримка.  Завдяки цьому заходу наші ветерани знайдуть всю необхідну інформацію про соціальні гарантії, пільги, порядок надання статусів, захист прав військовослужбовців, які надає держава», — зазначив директор з персоналу Запоріжсталі Максим Педь.

Сьогодні в Метінвесті працюють 60 тисяч працівників, в армії зараз служить понад 8 тисяч співробітників і майже тисяча повернулися з війни й стали до роботи в компанії.  Тільки на Запоріжсталі після звільнення з лав армії до роботи стали майже 200 ветеранів та ветеранок.

У межах роботи проєкту «Спілкуй. Ветеран» у Запоріжжі та Кривому Розі заплановані й інші зустрічі, на яких обговорюватимуть актуальні питання інтеграції ветеранів.

ДЖЕРЕЛО