#громадськемісце Онлайн шопінг обернувся крадіжкою: запорізькі поліцейські нагадують, як не втратити гроші #запоріжжя #zaporizhia

Аферисти в інтернет-мережі продовжують вдаватися до різних засобів, аби нажитися на довірливих запоріжцях. Поліція закликає не переходити за сумнівними посиланнями, не вводити та не передавати конфіденційні дані незнайомцям. Як ще вберегтися від шахраїв?

Про це повідомили у Головному управлінні Національної поліції у Запорізькій області.

Онлайн-шопінг вже багато років залишається найпопулярнішим способом придбати бажаний товар. Проте, як при купівлі товарів, так і під час їх продажу існує ризик стати жертвою шахраїв.

До чергового відділу № 5 (Хортицький) Запорізького райуправління поліції звернулася 27-річна місцева жителька. Заявниця розмістила на платформі «OLX» оголошення про продаж іграшок.

В одному з месенджерів до неї звернулась невідома особа, яка виявила бажання придбати товар. Після цього «покупець» повідомив, що вже все оплатив та надіслав посилання, за яким можна отримати гроші. Перейшовши за ним, жінка ввела свої особисті дані та реквізити банківської картки. При вводі пароля виникла помилка, про що повідомила псевдопокупця. Одразу ж громадянці у месенджері надійшов дзвінок нібито від служби технічної підтримки.

Незнайомець попрохав назвати коди, що надійдуть смс-повідомленням, що вона і зробила. Згодом ошукана запоріжанка виявила, що з її рахунка зникли понад 124 тис грн.

Поліція Запорізької області вкотре закликає громадян бути уважними та обережними.

Основні правила, які можуть допомогти вам убезпечити себе від шахрайських схем:

— обговорюйте деталі купівлі-продажу лише в чаті платформи оголошень;

— не переходьте за підозрілими гіперпосиланнями та уважно перевіряйте URL-адресу необхідного сайту;

— не повідомляйте конфіденційну інформацію стороннім особам;

— нікому не повідомляйте свої логіни й паролі, не вводьте їх на незнайомих та підозрілих сайтах;

— тримайте у таємниці реквізити карти, паролі, коди та інші дані, що надсилаються клієнту банку для підтвердження транзакції.

Але якщо ви все ж стали жертвою аферистів, не гайте часу – одразу дзвоніть на спецлінію 102.

Читайте також: Запоріжці усе частіше страждають від шахраїв: подробиці

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

ДЖЕРЕЛО