У Запоріжжі підприємство, яке фігурує у кримінальному провадженні, вкотре «освоїло» майже 2 млн грн

Поки на фронті йде війна, на якій гинуть кращі воїни української армії, у тиловому Запоріжжі також йдуть різні, скажемо так – процеси, метою яких мало би бути матеріально-технічне забезпечення і зміцнення нашого війська. Держава виділяє на це чималі кошти. Ці кошти  різні організації і люди – є у них таке улюблене слово! – «освоюють». Зрозуміло, у військовий час державні гроші мали б іти на першочергові потреби, дійсно важливі для фронту. Аби це було справді так, у нас працює і така установа, як Квартирно-експлуатаційний відділ у м.Запоріжжя Міноборони України (КЕВ).

І ось у квітні 2022 року, в розпал війни, КЕВ проводить потужний захід на підтримку армії. А саме: на полігоні військової частини А1978 (відомої як 55-а артбригада) організовує поточний ремонт… покрівлі лазні. Бані, якщо хтось не дуже розуміє українською. Сплачує за це підряднику 62328 гривень 43 копійки. А також надає для ремонту власні матеріальні ресурси ще на 41 592 гривні.  Відремонтували дах лазні за понад 100 тисяч державних гривень, виходить. Круто!

бригада б’є ворога на фронті, та не має змоги нині митися у Запоріжжі

Що ж це за така гостра потреба була, і хто виконував цей ремонт, критично важливий для майбутньої перемоги? Нагадаємо: бригада б’є ворога на фронті, не має змоги нині митися у Запоріжжі, але дах лазні для неї терміново робиться! І кого ж обрав КЕВ для такої відповідальної роботи? Нині, під час бойових дій є змога відбирати підрядників за спрощеною процедурою, без тривалих обтяжливих тендерів…


Люди, обізнані зі станом справ у КЕВ, скажуть, що ніякої інтриги не могло бути. Дах лазні довірили ремонтувати запорізькій компанії ТОВ «Руф Білдинг». З нею військові інтенданти КЕВ у поточному році уклали вже кільканадцять угод на різні роботи. З початку року до 13 жовтня КЕВ перерахував «Руф Білдинг» 5.609.497 гривень і 73 копійки. Загалом було 26 платежів від КЕВ за цей період, пізніших даних ще не маємо.

Дехто скаже – ну, то добре, що у Запоріжжі є така потужна компанія, яка задовольняє усі ремонтно-будівельні потреби військових! Але до потужних «Руф Білдинг» ніяк не віднесеш. Згідно державної звітності за 2-й квартал, на підприємстві у квітні поточного року рахувався один  співробітник – засновник і директор Дмитро Нудько. У травні 2022 року додалися ще двоє, чоловіки на ім’я Олександр і Михайло – начебто, монтажники.

Втрьох виконувати ремонтно-будівельні роботи на мільйони гривень у вас навряд чи вийде. Потрібні ще робочі руки.  Та, згідно тієї ж державної звітності, пан директор Нудько інших людей не наймав, не сплачував за договорами цивільно-правового характеру. Субпідрядників також начебто не залучав. То як же «Руф Білдинг» впорався з величезними обсягами роботи?

Дослідимо інший приклад – на банно-прачечну тематику, якщо вже ми розпочали з лазні. 12 липня нинішнього року КЕВ та ТОВ «Руф Білдинг» уклали чергову угоду для підтримки українських воїнів. Ухвалили зробити для них 50 польових душів на 4 особи кожен по 18940 гривень за штуку, 48 польових умивальників по 9315 гривень, і 48 водяних баків на каркасі по 9465 гривень, аби у той умивальник звідкись текла вода. І ще там насоси, шланги та хомути на майже 45000 гривень.

Проект потягнув на 1.894.000 гривень. Непогана сума! Не знаємо, чому польові душі-умивальники для військових знадобилися тільки з наближенням осені. І чи справді сантехнічні вироби коштують таких грошей, а не менше. Адже тендери з пошуком меншої ціни КЕВ не проводить, у нього «спрощені процедури».


У закупівлю душів-умивальників навряд чи міг втрутитися хтось сторонній. КЕВ з «Руф Білдинг» передбачили у додатках до договору, що, скажімо, довжина умивальника має становити 2850 міліметрів, ширина – 750, висота кранів від полу – 1100, і так далі. Яку пропозицію до КЕВ міг би надати інший потенційний учасник закупівлі, не ознайомлений з усім цим міліметражем?

Отже, єдиний і неповторний для КЕВ виготовлювач душів-умивальників «Руф Білдинг» взявся за роботу, зобов’язавшись виконати її до 30 вересня.  І почав оперативно отримувати гроші: з 21 липня по 29 серпня КЕВ перерахував шістьма траншами «Руф Білдингу» все до копієчки – 1 мільйон 894 тисячі гривень. Це в той час, коли інші постачальники нині вимушені тривалий час чекати оплати за свої поставки до армії.

Яким чином троє співробітників «Руф Білдинг» за короткий термін виготовили півтори сотні одиниць (чи скільки їх було насправді?) складних технічних виробів, які потребували зварювання, ґрунтовки, фарбування, складання та інших технологічних операцій? Залучалися неоформлені робітники із зарплатою у конвертах? Не доведено. Але у березні Дмитро Нудько оформлював перепустку «Руф Білдинг» на територію 55-ї артбригади для проведення там ремонтних робіт. І вписав у заявку… 21 людину на чолі з собою! Тож, як кажуть, немає диму без вогню.


Стосовно палкої любові керівництва запорізького КЕВ до підрядника «Руф Білдинг» маємо ще такі факти. У травнi 2021 року було вiдкрите кримінальне провадження, матеріали за яким 22.05.2021 р. внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62020080000000308 за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено: є підозра, що службові особи запорізького КЕВ та ТОВ «Руф Бiлдинг» i ТОВ «Агросталь Буд», діючи за попередньою змовою, незаконно заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах, виділених на виконання капітальних та поточних ремонтів у 2019-2021 роках.

14.12.2021 року у приміщенні запорізького КЕВ було проведено обшук. Вилучили у великій кількості документи, жорсткі диски комп’ютерів, телефони та інші предмети в якостi речових доказiв. За місяць до війни, 24.01.2022 р., підозрювані спробували оскаржити в Запорізькому апеляційному суді вилучення речових доказів, але отримали відмову. Слідство триває.

Та, як бачимо, багатомільйонне «освоєння» бюджетних коштів підслідчими фігурантами справи також успішно триває! А хто завадить? Під час війни перевіряючі органи на територію КЕВ не зайдуть. З’ясувати ситуацію міг би внутрішній аудит Міноборони. Але, схоже, відомству Олексія Резнікова не цікаво, куди і як там у Запоріжжі витрачаються кошти, так нині необхідні армії.

Однак податковим органам цілком до снаги перевірити, що коїться у ТОВ «Руф Білдинг» з реєстрацією податкових накладних до бюджету та іншими бухгалтерськими справами. А регіональне управління Держпраці так же ефективно може з’ясувати, що то за десятки робітників виходять працювати на об’єкт від підприємства, у штаті якого вони не рахуються. В той час, як українці масово донатять гроші на ЗСУ, важливо бачити, що і кошти військового бюджету йдуть за призначенням. А не на якісь об’єкти під грифом «З легким паром!»

Олексій Суханов, Віктор Скориченко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛО