На 3D-принтері надрукували будинок із біоматеріалів

Фахівці Університету штату Мен (США) розробили технологію друку житлових будинків, створених із матеріалів, що переробляються. Про це повідомляє сайт організації. Про перспективний метод будівництва, який отримав назву BioHome3D, розповіли вчені Центру передових структур та композитів Університету штату Мен (ASCC). За допомогою промислового 3D принтера їм вдалося надрукувати будинок площею близько 180 квадратних метрів.

Фахівці використовували біоматеріали – особливі смоли та деревні волокна. У матеріалі йдеться про те, що будинок має високий рівень теплоізоляції і може бути повністю перероблений.

За словами вчених, усі матеріали BioHome3D надруковані на 3D-принтері. Основу будинку було створено у вигляді чотирьох модулів та зібрано на місці. Процес складання зайняв не більше 12 годин, будинок був підключений до електричної мережі за дві години. За словами виконавчого директора ASCC Хабіба Дагера, нова технологія дозволяє створити на 3D-принтері весь будинок повністю, а не лише його основу.


Автори проекту BioHome3D уточнили, що винайдена ними технологія допоможе вирішити проблему нестачі робочої сили та порушення ланцюжка постачання. Фахівці підкреслили, що надруковані на 3D-принтері будинки можуть бути побудовані відповідно до простору, вимог з енергоефективності та естетичних уподобань домовласника.

Наприкінці жовтня вчені Університету Центральної Флориди заявили, що надрукована на 3D-принтері цегла з реголіту є гарним матеріалом для будівництва базового табору на Місяці. За словами фахівців, реголіт можна використовувати в рамках програми Артеміда.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛО