МОК запропонував допустити до змагань російських спортсменів, якщо вони не підтримують війни

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що розгляне можливість участі російських спортсменів у нейтральному статусі на міжнародних змаганнях. Проте в організації пропонують запровадити низку обмежень. Зокрема, на змагання не буде допущено спортсменів, які «виступали проти миротворчої місії МОК» та активно підтримували війну в Україні. Рішення про допуск прийматимуться в індивідуальному порядку.

«Не можна перешкоджати участі спортсменів у змаганнях лише на підставі їхніх паспортів», – йдеться у заяві, опублікованій олімпійським комітетом.

Російським чиновникам, однак, такі умови не сподобалися.


«Ми, як і раніше, категорично не згодні з будь-якими обмеженнями, додатковими вимогами та санкціями, які стосуються національної належності наших спортсменів», — сказав президент Олімпійського комітету Росії Станіслав Поздняков.

Депутат Держдуми, олімпійська чемпіонка з ковзанярського спорту Світлана Журова взагалі запідозрила МОК у намірі внести розкол до лав російських атлетів.

«Хлопців просто змушують відмовлятися від країни в такий спосіб», — цитує Журову Sports.ru.

Раніше більшість міжнародних федерацій заявили про недопуск російських та білоруських спортсменів до участі у змаганнях через війну в Україні.

Від такої заборони утрималися лише кілька міжнародних спортивних організацій, зокрема федерація тенісу, завдяки чому російські тенісисти можуть виступати на турнірах у нейтральному статусі. Таке ж рішення ухвалила Міжнародна федерація водних видів спорту та Міжнародна автомобільна федерація.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛО