ArsTechnica: особисті дані користувачів під час ремонту гаджетів можуть бути викрадені

Співробітники сервісних центрів можуть викрасти особисті дані користувачів, які звернулися за ремонтом. Про це повідомляє видання ArsTechnica. Журналісти порталу послалися на фахівців Університету Гвельфа в Онтаріо (Канада), які вивчили комп’ютери, власники яких складали їх у ремонт. В результаті перевірки гаджетів, які були відремонтовані в 12 майстерень Онтаріо, виявилося, що технічні фахівці щонайменше шести СЦ отримували доступ до особистих даних.

Описуючи небезпеку комерційного ремонту, автори дослідження повідомили, що комп’ютери, що належать жінкам, з більшою ймовірністю були вивчені сторонніми на предмет конфіденційної інформації. На думку експертів, зловмисники шукали зображення, документи та фінансову інформацію як сексуального, так і несексуального характеру.

У ряді випадків майстри проводили очищення диска або встановлювали антивіруси – нібито для очищення ПК від шкідливих програм. Іноді файли Windows Quick Access були видалені — це вказує на те, що майстер, який отримав доступ до особистих даних, хотів «замістити сліди».


“Наше дослідження показує відсутність політик та засобів контролю для захисту даних клієнтів під час ремонту”, – підкреслили фахівці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛО