Відносно працівників Запорізької АЕС окупанти почали жорстокі репресії

Мер тимчасово окупованого Енергодара Запорізької області Дмитро Орлов повідомив, що російські окупаційні сили все активніше почали застосовувати репресії стосовно українських працівників захопленої Запорізької атомної станції.

Про це він розповів «Радіо Свобода».

«Зараз забирають людей прямо з атомної станції, кажуть, що вас там хтось здав, і кидають до підвалів. Таких вже не один десяток працівників. Тобто, люди лишаються в місті, щоб не було ніяких ядерних негараздів, безпечно експлуатували атомну станцію, під моральним та фізичним тиском… Хто буде експлуатувати атомну стацію, взагалі незрозуміло», – поділився Орлов.

Нагадаємо, Запорізька АЕС в Енергодарі окупована військами рф з 4 березня. 

Як раніше повідомляв «Форпост», Запорізька обласна влада під час наради вже розглянула алгоритм дій після вигнання російського ворога з нашої землі.

За інформацією департамента інформполітики ЗОВА, першочерговим завданням як обласного так і військового керівництва є гарантія безпеки місцевого населення. У першу чергу, мають виконуватися заходи з розмінування територій та автошляхів, прибирання завалів й руйнувань, які виникли в результаті бойових дій. У тому числі, проводитимуться роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів та перевірки наявності хімічно-небезпечних об’єктів. Такі процедури здійснюються ДСНС та іншими причетними службами й спеціальними добровольчими формуваннями.

Керівники обласної військової адміністрації зазначають, що при деокупації на територіях обов’язково мають працювати медики, повинен бути організований транспорт, у тому числі підвіз питної води, продуктів, засобів гігієни тощо.

Крім цього, обговорили подальший процес проведення аварійно-ремонтних робіт на звільнених територіях. Швидкість відновлення засобів життєзабезпечення залежатиме від рівня руйнування. Також одним із перших кроків після деокупації є відновлення у населених пунктах функціонування зв’язку.

Крім усього іншого необхідно буде проводити роботи по знищенню терористичної символіки країни-окупанта та відновлення української державної символіки, перейменування вулиць, площ, назви яких пов’язані з країною-агресором.

Крім того, наголошено на важливості фіксації військових злочинів та руйнувань, які виникли у результаті бойових дій, задля забезпечення механізму подальших відшкодувань. Для цього треба звертатися до правоохоронних органів, порушувати карні справи. У підсумку країна-агресор повинна буде зі своїх арештованих активів компенсувати всі завдані нашому регіону збитки.

ДЖЕРЕЛО