Забруднене повітря у Запоріжжі: міська влада звернулася до прокуратури

Забруднене повітря у Запоріжжі: міська влада звернулася до прокуратури

21:15, 03.08.2022 <!–

–>

У Запорізькій міськраді пройшла нарада за участі юристів, голів райадміністрацій, представників спеціалізованої екологічної прокуратури Запорізької обласної прокуратури, ГУ Нацполіці та Південного округу Державної екоінспекції. Причина — притягнення до відповідальності забруднювачів запорізького повітря.

Про це повідомив секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв.

Напередодні мешканці міста скаржилися на сморід у декількох районах Запоріжжя. Спочатку міська влада обіцяла розібратися з порушниками, але тепер зазначає, що законодавство не дозволяє посадовцям міськради  робити перевірки на підприємствах, які ймовірно забруднюють повітря.

«Відразу зазначу, що органи місцевого самоврядування не мають повноважень на проведення планових чи позапланових перевірок підприємств без відповідної згоди керівництва цих підприємств. А під час дії воєнного стану такого права немає і у Державної екологічної інспекції. Єдиний вихід у цій ситуації – проведення таких перевірок у рамках відкритого кримінального провадження», — каже Куртєв.

Міська влада звернулася до прокуратури з заявою про наявність інформації щодо спалювання невстановлених речовин на території заводу напівпровідників та щодо діяльності абразивного комбінату. По цим двом зверненням вже відкрито кримінальне провадження і ведуться слідчі дії.

«Зараз ми діємо так, як цього вимагає від нас законодавство. Але при цьому ми розуміємо, що поки правоохоронці будуть проводити розслідування, підприємства-забруднювачі і далі працюватимуть з вимкненими вночі фільтрами та труїтимуть людей. Місто не може так довго чекати на чисте повітря, тож дав сьогодні доручення негайно розробити алгоритм оперативного реагування, який дозволить якнайшвидше зупинити свавілля місцевих підприємств», — зазначив Куртєв.

Читайте також: Укрпошта припиняє роботу на окупованих територіях

ДЖЕРЕЛО