Місцеве самоврядування не повноважень для перевірок підприємств без згоди його керівництва, — мерія про сморід у Запоріжжі

Вчора, 3 серпня, у міськраді відбулось засідання за участі юристів, голів райадміністрацій, представників спеціалізованої екологічної прокуратури Запорізької обласної прокуратури, ГУ Нацполіції та Південного округу Державної екологічної інспекції України. 

2

Місяць запоріжці скаржаться на жахливий сморід вночі. В міськраді пояснили, що ночами труять населення місцеві підприємства, в тому числі Завод напівпровідників та Запорізький абразивний комбінат. На території непрацюючого заводу напівпровідників ночами спалюються певні речовини. 25 липня мерія передала звернення до поліції та прокуратури.

Вчора, 3 серпня, у міськраді відбулось засідання на якому обговорювали притягнення до відповідальності забруднювачів запорізького повітря. Як повідомляють у мерії, органи місцевого самоврядування не мають повноважень на проведення планових/позапланових перевірок підприємств без згоди керівництва підприємства. Під час діє воєнного стану такого права не має й Державна екоінспекція.

Єдиний вихід — проведення перевірок у рамках відкритого кримінального провадження. Як повідомив в.о. мера міста Анатолій Куртєв, наразі прокуратура у рамках відкритого кримінального провадження по зверненням міськради веде слідчі дії.

Куртєв також дав доручення негайно розробити алгоритм оперативного реагування, який дозволить якнайшвидше зупинити свавілля місцевих підприємств.

ДЖЕРЕЛО