Запорізький музей готується до майбутньої експозиції про війну

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ЗБИРАЄ РЕЧІ, ЯКІ СТАНУТЬ ЕКСПОНАТАМИ ДЛЯ МАЙБУТНЬОЇ ЕКСПОЗИЦІЇ ПРО ВІЙНУ З РОСІЙСЬКИМИ ЗАГАРБНИКАМИ.

ЩО ЦІКАВИТЬ МУЗЕЙ?

Насамперед експонати, пов`язані зі Збройними Силами України, правоохоронними органами та добровольчими формуваннями:

  • Предмети форми одягу, захисного спорядження, озброєння, військового побуту, які були уражені внаслідок бойових дій та понівечені вогнем (прострілені або пошкоджені іншим способом каски, армійський жилети тощо). Дитячі малюнки з фронту, поробки.
  • Прапори та інші державні символи України (герби, бойові прапори, прапорці на машини тощо), що перебували в зоні бойових дій; використовувались для позначення органів державної та виконавчої влади; розташовувались у військових частинах, на блокпостах, на військовій та цивільній техніці тощо.
  • Військова символіка, яка використовується бійцями під час проведення бойових дій: знаки розрізнення, нарукавні знаки, шеврони, опаски (жовті та сині) тощо.
  • Фрагменти, уламки української та ворожої зброї, пошкоджених машин.
  • Волонтерські знаки, символіка пошкоджена під час бойових дій фото та відео-матеріали, партизанські листівки.

Українці, які тимчасово виїхали за кордон! Ви можете збирати листівки, плакати, значки, прапорці, світлини, з мітингів на підтримку України, також періодичні видання преси (місцеві друковані газети, журнали зі статтями чи іншою інформацією про Україну), речі з таборів тимчасово переміщених осіб, зі шкіл чи садків, в яких навчалися ваші діти, можливо, світлини чи якісь речі тих осіб які надали вам тимчасовий прихисток тощо.

Експонати, які свідчать про агресію РФ:

  • Предмети одягу військовослужбовців збройних сил РФ та незаконних збройних формувань, на яких містяться відповідні знаки розрізнення (червоні та білі опаски);
  • Нарукавні знаки, нашивки з написами прізвищ та назв військових формувань, прапори та прапорці всіх можливих типів.
  • Пропагандистські листівки, газети з тимчасово-окупованих територій.

Ми маємо зберегти предмети, що свідчать про події російсько-української війни.

Відгукніться!

ДЖЕРЕЛО