Запорізька область — у «червоній» зоні по COVID-19 (детально)

Сьогодні, 8 квітня, в режимі онлайн відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де обговорили нові карантинні обмеження.

Як вже писав «МИГ», з 00 годин 00 хвилин 9 квітня вводяться додаткові карантинні обмеження та встановлюється «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

“Ми спостерігаємо з початку березня стрімке зростання показників захворюваності. Ситуація дійсно складна, але поки не критична. Тому введення додаткових обмежень наразі є вкрай необхідним. Також треба на всій території посилити контроль за дотриманням карантинних обмежень. Ми не можемо допустити погіршення ситуації, — голова ЗОДА наголосив Олександр Старух.

Заступник директора Запорізького обласного лабораторного Центру МОЗ України Олександр Мащак зазначив, що стрімко збільшується кількість нових випадків COVID-19 (кожен 5 із тестів є позитивним), зріс показник госпіталізації хворих на ковід, а також спостерігається зростання показників захворюваності на грип та ГРВІ.

Зважаючи на це, державною комісією ТЕБ та НС на території області введено додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи.

Так, забороняється:

приймання відвідувачів закладами громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім здійсненням адресної доставки та замовлень на виніс;

приймання відвідувачів у ТРЦ та розважальних закладах;

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання сфери торговельного і побутового обслуговування населення, окрім закладів, де не менше 60 відсотків площі призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу  відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті. Дозволено також провадження діяльності з надання фінансових послуг, робота операторів поштового зв’язку, медичної практики, ветеринарної практики, автозаправних комплексів (без зон харчування), з технічного обслуговування та ремонту транспортних  засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів;

робота спортивних залів та фітнес-центрів;

проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів без глядачів;

робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

діяльність ринків, крім продовольчих;

відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів;

проведення закладами охорони здоров’я планових госпіталізацій, за винятком окремих випадків, передбачених законодавством.

Окремо під час засідання комісії Олександр Старух звернув увагу на необхідність керівникам територій опрацювати питання роботи громадського транспорту.

“Ми не можемо припинити рух транспорту повністю, бо людям необхідно доїжджати і на роботу і в лікарню. Тому на територіях необхідно відпрацювати додаткові обмеження вже сьогодні. Потрібно завчасно попередити людей у випадку введення пропускної системи чи інших правил, — зазначив очільник ОДА.

ДЖЕРЕЛО

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com