Запоріжців попередили: харчові продукти, придбані на стихійних ринках небезпечні для здоров’я!

З метою недопущення обігу небезпечних харчових продуктів та кормів Держпродспоживслужба Запорізькій області продовжує здійснювати державний контроль за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог при торгівлі на ринку м’ясом, м’ясопродуктами, молоком, молокопродуктами, яйцями, рибою, рибопродуктами, медом, іншою продукцією тваринного і рослинного походження.

За два місяці дії воєнного стану на території України, спеціалістами державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби на агропродовольчих ринках м. Запоріжжя проведено майже 41 тис. експертиз. За результатами досліджень виявлено 433 випадки хвороб тварин та 11 випадків перевищення допустимого вмісту нітратів в рослинній продукції.

Уражені частини органів направлені на утилізацію відповідно до вимог «Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно – санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів».

Загалом не допущено до реалізації понад 1 тонну підконтрольної продукції тваринного та рослинного походження (уражених органів тварин, рослинної продукції тощо).

Зокрема, за результатами ветеринарно – санітарної експертизи не допущені до реалізації:

– 0,72 тонн субпродуктів тварин (з причин виявлення хвороб тварин);

– 0,34 тонн рослинних продуктів (овочі та фруктів) – з причин підвищеного вмісту нітратів.

Звертаємо увагу споживачів: якщо у вас є сумнів щодо якості продуктів харчування, які реалізуються на ринках, ви маєте право вимагати у реалізаторів продукції документи, що підтверджують її якість та безпечність (висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продуктів, що реалізуються, ветеринарно-санітарним нормам).

У жодному разі не купуйте харчову продукцію в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійних ринках)! Така продукція не проходить необхідних досліджень для контролю її безпечності та може бути небезпечною для здоров’я людини.

ДЖЕРЕЛО