Церковне свято 26 січня: традиції, змови, прикмети і заборони дня

politeka.net/uk

26 січня в церковному календарі день пам’яті Єрмила та Стратоніка Сінгідонських. Вони були двома друзями з Сінгідунума (сьогодні місто Белград, Сербія), яких засудили на мученицьку смерть за християнську віру.

Святі Єрміл і Стратонік жили на початку IV століття при імператорі Ліцинії, який влаштував гоніння на християн. У ті часи кожен, хто вказував царю на православних, отримував нагороду. Так привели і Єрміла, який мав сан диякона. Ліциній запропонував йому бути служителем у язичницьких богів.

Святий відмовився, тоді його помістили в темницю і через 3 дні випустили, знову озвучивши пропозицію. Єрміл і цього разу не погодився, його почали жорстоко катувати. Бачачи муки свого друга, Стратонік заплакав. Тоді Ліциній дізнався, що вони друзі, став мучити і його, а потім обох втопив у річці.

Православне свято 26 січня – день пам’яті преподобного Іринарха

Іринарх походив з селянської родини, займався торгівлею. Подорослішавши, вступив до Борисо-Глібського монастира в Ростові, ставши там ченцем.

Для того, щоб посилити волю чоловіка, настоятель наказав замикати його в холодній келії і відправляти дзвонити в дзвони в морози. Іринарх твердо виконував всі вказівки, дякував Богові, на три роки подвизався на самоті.

Спав тільки 2 години на добу, решту часу присвячував випробуванням, праці і молитві.

За такі діяння Господь обдарував святого даром прозорливості, а той передбачив навалу поляків у 1609 році. Помер святий в 1616 році, похований в монастирі, де і зараз багато хворих отримують зцілення.

https://img.tsn.ua/cached/563/tsn-90ef87392779da7417a975ee734335dc/thumbs/x/c9/06/d04904ea4e097d11f8f9375e203206c9.jpeg

26 січня щебече синиця – весна буде ранньою / Фото: Pexels

Прикмети 26 січня

біля вікна 26 січня щебече синиця – весна буде ранньою;

  • у лісі чути тріск дерев – до затяжних морозів;
  • кішка спить догори животом і потягується – чекати потепління;
  • собака лежить, згорнувшись калачиком – до похолодання;
  • навколо місяця видно коло – скоро буде хуртовина.

Що сьогодні не можна робити

У цей день категорично не можна ображати домашніх тварин – це може погано для вас закінчитися.

Краще навіть погодувати бездомну кішку, якщо буде можливість – святий Єрміл нагородить за це.

Також не варто вмиватися до 13:00, сваритися і базікати зайве – ретельно стежте за своїми словами.

Що можна робити 26 січня

Наші предки вірили, що в цей день можна зцілити хворого, якщо посадити його на те місце, де любить спати кішка. А ось засипати з нею не можна – це, навпаки, призведе до хвороб.

Ви можете провести обряд на залучення грошей. Для цього вам потрібно взяти шерсть чорної кішки – зібрати по дому або вичесати тварину, не завдаючи їй шкоди.

Потім покласти шерсть на зелену ганчірку, запалити свічку і капати воском на шерсть, малюючи трикутник. В цей час читайте змову:

Шерсть с кота сходит – денежная удача в жизнь приходит, сколько с кошки шерсти сойдет – столько удачи ко мне и придет. Волосок к волоску – монетка к монетке, будут звенеть в кармане как озорные детки, и день деньской ко мне идти будут – в понедельник, вторник, среду да четверг, пятницу, субботу и воскресенье, и на Пасху и на Крещение. Да будет так! Аминь!

В кінці згорнути тканину вмістом всередину, утворюючи мішок, зав’язати його і заховати на робочому місці. Кішку в подяку за допомогу обов’язково погодувати.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-26-sichnya-2022-perelik-vazhlivih-podiy-11682919.html

ДЖЕРЕЛО