Церковне свято 24 листопада: яких святих вшановують та що варто зробити сьогодні

Святий великомученик Міна

24 листопада — День великомучеників Мини, Мчч. Віктора, Вікентія, Стефана.

Великомученик Міна жив в III столітті, служив воїном при імператорах Діоклетіані і Максиміані. Одного разу він залишив військову службу, пішов у пустелю, багато часу проводив у пості і молитві. Пізніше з’явився на язичницьке свято і звинуватив усіх присутніх у безчесті. Він сказав, що раніше теж був язичником, але прийшов, щоб відкрити очі людям на істинного Бога.

Правителі переконували його зректися своєї віри, а за відмову довго мучити. Ув’язнили в темницю, де незабаром і вбили. Останки святих мощей Міна християни поховали у нього на батьківщині.

Православне свято 24 листопада – день пам’яті мученика Віктора

Віктор жив у II столітті і був воїном при правителі Антоніні. Воєначальник Севастьян хотів, щоб Віктор зрікся Христа, і погрожував йому смертю.

Віруючий відповідав, що страждання за Господа – благо, і він буде радий, якщо йому вдасться їх випробувати. Віктора довго і страшно мучили, в кінці здерли шкіру і спалили.

Деяка Стефаніда, бачачи страждання Віктора, теж оголосила себе християнкою. Її викликали до правителя, той просив дівчину напоумитися і поклонитися ідолам. Відмовившись, вона також стала жертвою жорстоких тортур і незабаром померла.

Прикмети 24 листопада

https://cdn.segodnya.ua/i/original/media/image/5dd/820/d4d/5dd820d4d8411.jpg
  • Якщо пішов мокрий сніг, значить, до 4 грудня будуть відлиги
  • Яка погода у цей день – така й зима буде
  • Якщо в цей день в небі яскраво світить сонце – скоро прийдуть холоди
  • Якщо на Студита на лід вийшли гуси, значить на Різдво буде відлига.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з народними повір’ями, в цей день категорично заборонено фарбувати губи або мити голову – вважалося, що жінка, яка порушила заборону, незабаром захворіє.

Не можна піднімати що-небудь з перехресть або доріг, не варто починати нові справи, якщо не закінчені старі.

Легенди свідчать, що нечиста сила карає людей за порожні розмови в цей день, так що, стежте за тим, що говорите.

Що можна робити 24 листопада

Наші предки в цей день проводили невигадливий обряд – вибирали собі головку часнику, чистили її, а потім перераховували зубчики. Парна кількість – дівчина вийде заміж в наступному році, непарна – довго ще їй сидіти в дівках.

Другий ритуал ще простіший – потрібно було з’їсти на ніч що-небудь солоне і поставити на стіл склянку з водою. Лягаючи спати, вимовити: Суджений-ряджений уві сні прийди, мені попити водиці принеси“, – тоді присниться майбутній наречений.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-cerkovne-svyato-24-listopada-vazhlivi-podiji-v-pravoslav-ji-11617681.html

ДЖЕРЕЛО