Стратегічні підприємства мають залишатися в Україні — Зеленський про «Мотор-Січ»

Україна вітає іноземний бізнес та інвестиції, але стратегічні підприємства мають залишатися під контролем держави, заявив президент України Володимир Зеленський.

«Я знаю, що китайський бізнес заходить в Україну, я хотів би, щоб будь-який бізнес заходив більше в Україну, більше інвестував, це правда. Що стосується стратегічних підприємств України, які були за останні десять років, якщо деякі з них з точки зору акцій були передані деяким китайським партнерам, то ми зупинили це рішенням Ради національної безпеки і оборони. Тобто стратегічні підприємства мають бути в Україні. Бізнес бізнесом, а безпека безпекою. Це що стосується підприємства «Мотор- Січ» тощо. У нас є такі випадки», — сказав Зеленський на форумі Ялтинської європейської стратегії у форматі YES Brainstorming 2021 у Києві в п’ятницю.

Водночас президент зазначив, що з Китаєм в України найбільший товарообіг і зауважив, що хотів би, щоб товарообіг між Україною та Китаєм був іще більший.

«Я хотів би, щоб український бізнес більше експортував до Китаю, тому що це великий ринок. Чому ні?» – зазначив Зеленський.

За словами президента, розмова про відносини України з Китаєм, це «про стратегічні відносини, про стратегічних економічних партнерів».

YES Brainstorming — захід нового формату Ялтинської європейської стратегії (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Тема зустрічі – «Після COVID = Перед катастрофою? Кроки до виживання».

Щорічні зустрічі Ялтинської європейської стратегії, громадської організації, яка сприяла б процесу приєднання України до ЄС, проводяться з ініціативи Віктора Пінчука з 2004 року. Зустрічі YES стали відкритим майданчиком для обговорення нових ідей і поглядів щодо шляхів розвитку Європи, України та всього світу.

https://ua.interfax.com.ua/news/economic/767066.html

ДЖЕРЕЛО

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com