Спеціалісти працюють над  стабілізацією роботи комунальних мереж

💡 На сьогодні, 23 листопада, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 24 665 споживачів у 72 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ситуація з енергопостачанням Запорізької області суттєвих змін не зазнала.

Фахівці Запорізьких міських електромереж усунули 4 одиничних відключення, що мали місце по м. Запоріжжя на минулий ранок.

По Гуляйпільському та Оріхівському районним відділенням, а також по Степногірській дільниці через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електромереж аварійно-відновлювальні роботи вчора не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

По решті території Запорізької області (підконтрольній Україні) вчора аварійних відключень не зафіксовано.

По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Токмацькому, Більмацькому та Розівському районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

🔥 Ситуація із газопостачанням за минулу добу змін не зазнала. За інформацією АТ «Запоріжгаз» на сьогодні по області без газопостачання знаходиться 150 188 абонентів у 206 населених пунктах області. Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 199 та частково 7 населених пунктів.

Аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень.

По ПрАТ «Мелітопольгаз» та тимчасово окупованим територіям області актуальна інформація щодо стану газопостачання відсутня.

💧 За наявною інформацією на сьогодні на підконтрольних територіях області внаслідок бойових дій та обстрілів без централізованого водопостачання залишаються 33 населені пункти Василівського та Пологівського районів. На підконтрольній території залишаються пошкодженими 12 об’єктів водопостачання (у т.ч. 2 каналізаційних насосних станції, 6 артезіанських свердловин, 2 водонапірні башти), 200 метрів водопровідних та 40 метрів каналізаційних мереж.

Аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень.

💥 У м. Запоріжжя на сьогодні внаслідок обстрілів вибуховими хвилями пошкоджені віконні прорізи (розбите скло, пошкоджені рами) на 18 котельнях, 3 центральних теплових пунктах та насосних.

Для можливості здійснення господарської діяльності та забезпечення безпечних умов праці персоналу пошкоджені віконні прорізи були тимчасово закриті плитами ОSB.

🏚 За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Успенівка, Червоне, Мала Токмачка, Полтавка, Веселянка, Дорожнянка, Залізничне, Чарівне, Новоданилівка, Степногірськ, Малі Щербаки, Степове.

Надійшло 19 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури.

🇺🇦 Сайт ЗОВА (https://www.zoda.gov.ua/) 🇺🇦 |  Facebook ЗОВА (https://www.facebook.com/zoda.gov.ua)  🇺🇦 | YouTube ЗОВА (https://youtube.com/channel/UCY9gycMW-W6JggH7ksIPbjA)

ДЖЕРЕЛО