Шарль Мішель: “ЄС надасть Україні максимальну підтримку”

ЄС надасть Україні «максимальну підтримку». Таку заяву зробив голова Європейської ради Шарль Мішель після вчорашньої онлайн-зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляється на сайті Східного партнерства.

«Я хочу підтвердити, що ми запропонуємо максимальну підтримку вам, вашій команді й усім українцям. Ми надамо стільки військової техніки, скільки зможемо. Щодо фінансової підтримки, то кілька днів тому пройшла конференція у Варшаві. Це можна вважати першим важливим кроком у розробці Плану Маршалла для підтримки ваших ініціатив», – поділився Шарль Мішель. Він додав, що ЄС координуватиме свої дії з міжнародними партнерами, щоб мобілізувати підтримку для України.

Щодо заявки України на вступ до ЄС, президент Європейської ради сказав:

«Ви обрали вільний світ. Це вибір народу України. Це відобразилось у рішенні подати заявку на вступ до ЄС. Найближчими тижнями, у червні, Комісія оприлюднить свою думку щодо цього. І ми будемо готові зустрітися на рівні Європейської ради».

Шарль Мішель зазначив, що Україна бореться не лише за свою Батьківщину, а й «за наші спільні європейські принципи, цінності й демократичні права».

ДЖЕРЕЛО