Мережею АЗС Glusco керуватиме “Нафтогаз” – рішення Уряду

 

сайт Glusco

Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо передачі 172 автозаправних станцій пов’язаної з Медведчуком  мережі Glusco в управління “Нафтогазу”.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль

⛽️ Сьогодні Уряд ухвалив документ, згідно з яким передаємо 172 заправки компанії Glusco в управління державної компанії НАК «Нафтогаз».

У нас є рішення суду, яке передбачає передачу відповідного майна державі. Ми його виконуємо. Позиція тут чітка: активи росії та пов’язаних із нею компаній в Україні мають перейти державі й працювати на благо нашої країни та всіх українців.

Довідка. Мережа Glusco сформована на базі роздрібного бізнесу компанії “Роснефть”, який в 2016 році викупив міжнародний трейдер Proton Energy Group S.A. через споріднену Glusco Energy S.A. Крім АЗС, мережа налічує шість нафтобаз.

Відтоді і до кінця 2021 року мережею володів ізраїльський бізнесмен Нісан Моїсеєв, якого пов’язують з Віктором Медведчуком. Це підтверджував і сам Моїсеєв – казав, що їх пов’язують “дружні відносини, а не ділові”.

Нагадуємо:

Наприкінці лютого минулого року РНБО запровадила санкції проти нардепа проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука (у четвер 12 травня фракцію у Верховній Раді розпустили).

За два тижня, у березні 2021 року, компанія Proton Energy Group S.A., до якої входить пов’язана з Медведчуком мережа АЗС Glusco, зупинила поставки нафтопродукції на український ринок.

Одночасно з цим у компанії Glusco та на її АЗС пройшли обшуки – Служба безпеки заявила про викриття масштабної оборудки з “тіньової” реалізації неякісних нафтопродуктів. Як наслідок, суд наклав арешт на корпоративні права 28 компаній, у власності яких, зокрема, перебувають АЗС Glusco

У грудні стало відомо, що компанія SNEL Energy Limited, яка належить грецькому підприємцю Дімітріосу Аніфантакісу, придбала 100% акцій Glusco Energy SA.

Аніфантакіс протягом своєї кар’єри, зокрема, був керуючим директором Litasco SA (2018-2020) та головою ради директорів Eiger Shipping S.A (2017-2020) – вони входять до російської мережі “Лукойл”.

www.epravda.com.ua/news/2022/05/13/687027/

ДЖЕРЕЛО