Енергосистема України станом на 11.00 – “Укренерго”

​​СПОЖИВАННЯ: поступово зростає через посилення морозів. Більш стрімке зростання очікується завтра, із початком робочого тижня.

ГЕНЕРАЦІЯ: Після ремонту в мережу повернулись два блоки на теплових електростанціях.

Водночас один блок виведено в аварійний ремонт. Також протягом майже всієї доби відбувається імпорт електроенергії з інших країн.

ДЕФІЦИТ: Дещо зменшився завдяки збільшенню виробництва, проте зберігається на суттєвому рівні. Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі.
Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення процесів, необхідних для роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення. В Київській та Одеській областях є мережеві обмеження.

ПРИЧИНА ДЕФІЦИТУ: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. 13 ракетних та 15 дронових атак завдали значних пошкоджень об’єктам високовольтної мережі та електростанціям.

ОБМЕЖЕННЯ:Ліміти споживання доведені до всіх областей.Обмеження будуть діяти, за виключенням Київської та Одеської, лише на період  з 16:00 до 20:00. В інший час доби обмеження споживання застосовувати не планується.
На жаль, внаслідок масштабної аварії на одній з підстанцій НЕК «Укренерго», в Одесі та прилеглих районах продовжують діяти  аварійні відключення.
 Разом з Одеською обласною військовою адміністрацією та обленерго фахівці Укренерго розробляють резервні схеми заживлення Одеси та прилеглих районів. 

РЕМОНТИ: Ремонтні бригади Укренерго та обленерго  цілодобово спільно працюють для усунення наслідків аварії в Одеській області та якнайшвидшого відновлення енергоживлення.

t.me/s/Ukrenergo

ДЖЕРЕЛО