Біатлон. ЧЄ-2023. Антон Дудченко – срібний призер індивідуальної гонки

Збірна України продовжує збирати медальний врожай Чемпіонату Європи!

В чоловічій індивідуальній гонці Антон Дудченко повторив успіх Юлії Джими та приніс команді друге срібло дня в Швейцария Ленцерхайде!

Слід сказати, що рівень чоловічого турніру чемпіонату навіть вищий за жіночий – майже половина зі 116-ти учасників гонки мали досвід виступу на етапах Кубка світу. Але ж і усі шестеро наших спортсменів мають такий досвід, і саме завдяки досвіду Дудченко зміг провести майже ідеальну гонку!

Антон чудово розподілив сили на дистанції, і коли потрібно було на останньому колі поборотись за медальну позицію, не дав жодного шансу словенцю Ловро Планко, який сперечався з українцем за позицію.

Тим більше, позаду Дудченка йшло ще кілька претендентів на топ-трійку, і на момент фінішу Антона ще було не ясно – чи це медаль, і якого гатунку. Однак ті, хто міг посунути нашого спортсмена, заробили хвилини штрафу, і у підсумку Дудченко здобув свій перший дорослий подіум на міжнародних офіційних змаганнях! І коли – на чемпіонаті Європи! Вітаємо, Антоне!

Перемогу ж за явною перевагою виборов… ну звісно, норвежець. Лідер цьогорічного Кубка IBU Ендре Стрьомсгейм став одним з лише двох стовідсоткових снайперів гонки, і до того ж зібрав чудову колекцію з п’ятого часу за чистим ходом і найкращою серед усіх конкурентів швидкострільністю! Дудченко, який розташувався у фінішному протоколі найближче від Стрьомсгейма, програв переможцю більше ніж дві хвилини.

Окрім Антона, ще п’ятеро наших хлопців сьогодні змагались у гонці. Чудово проявив себе у своїй профільній дисципліні Артем Тищенко! Так, проблеми зі швидкістю залишились, але залишилась і надійна стрільба – на чотирьох вогневих рубежах Артем припустився лише однієї хиби – відмінний показник для цієї гонки! І на фініші наш спортсмен показав 12-й результат.

Третім серед наших хлопців очки у командний залік додав Богдан Цимбал, який попри дві хвилини штрафу потрапив до топ-двадцятки! І ще одним нашим представником у заліковій зоні став Артем Прима: змагатись за медалі можна було б лише за умов чистої стрільби, але з чотирма хвилинами штрафу Артем фінішував 36-м.

Також не вдалась гонка Тарасу Лесюку, який розпочав дуже потужно – після чистої першої лежки був кращим з українців. Але потім чотири промахи і падіння швидкості на дистанції відкинули Тараса на 47-те місце. Ну і розчарованим має бути Денис Насико, якому, здавалося, вдалось перемогти проблеми зі стрільбою, адже в гонках Кубка світу Денис був досить надійним на рубежах. Але сьогодні йому жодного рубежу не вдалось провести на нуль, і з загальними шістьма хвилинами штрафу Насико фінішував 64-м.

У загальному заліку Кубка IBU Ендре Стрьомсгейм зробив ще один впевнений крок до здобуття Великого кришталевого глобусу, одночасно вигравший Малий глобус за індивідуальні гонки. А в тоталі він тепер випереджає найближчого з переслідувачів, Матса Евербю, на 157 очок. Найкращим з українців знов став Артем Тищенко, який перемістився на 30-у позицію.

Після такого емоційного для нашої команди початку чемпіонату, дуже доречним буде день відпочинку. Аби починаючи з п’ятниці увімкнутись в триденний марафон зі спринту, перс’юту та змішаних естафет.

А завтра знов вболіваємо за наших юних спортсменів на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі у Фріулі – Венеції-Джулії.

Повні результати гонки тут

https://www.biathlon.com.ua/comments/12551-ch%D1%94-2023.-anton-dudchenko-sr%D1%96bniy-prizer-%D1%96ndiv%D1%96dualyno%D1%97-gonki

ДЖЕРЕЛО