Як жителі Запоріжжя облаштовують свої прибудинкові території — фото

Запоріжці показали, як можна разом облаштувати прибудинкову територію

Біля запорізької багатоповерхівки облаштували пішохідну доріжку. Мешканці ЖБК “Комунаровець-14” за адресою вул. Європейська, 10 зібралися біля будинку аби подивитися та пройтися по новій доріжці, по якій вони часто ходять на ринок та до магазину.

Як жителі Запоріжжя облаштовують свої прибудинкові території — фото

Нова доріжка, викладена плиткою, з’явилася у дворі завдяки проекту “Громада нашого двору”, який проводила громадська спілка “Зелений центр Метінвест Запоріжжя”. ЖБК “Комунаровець-14” стало одним з переможців та отримало сертифікат на 20 тисяч гривень.

Як жителі Запоріжжя облаштовують свої прибудинкові території — фото

Як розповів голова правління ЖБК «Комунаровець-14» Ігор Куган, на ці гроші вони також придбали мітли, граблі та газонокосарку.

— Наша двірник сама скошує траву, аби не наймати підрядників та зекономити кошти. З газонокосаркою їй це буде легше працювати, — розповідає Ігор Куган. — Всі разом ми вирішили, що нам потрібна нова доріжка. Раніше на ній можна було зламати ноги, тому нова плитка нам була дуже потрібна.

голова правління ЖБК "Комунаровець-14" Ігор Куган

-Тепер доріжка у нашому дворі така гарна, хоч танцюй. Я дуже радий, що ми взяли участь у конкурсі “Громада нашого двору” та виграли. Подібні проєкти допомагають покращувати життя жителів Запоріжжя, — зазначив мешканець ЖБК “Команаровець-14” “Віктор Куценко.

мешканець ЖБК “Команаровець-14” “Віктор Куценко

Мешканці ЖКБ “Комунаровець” кажуть, що в майбутньому також планують брати участь у подібних конкурсах. А найменші, навіть вже точно знають, що їм ще потрібно у дворі.

Як жителі Запоріжжя облаштовують свої прибудинкові території — фото

— Я хочу, аби у дворі було багато дерев. А ще хочу дитячий майданчик, з гойдалкою та гіркою, — каже чотирирічний мешканець ЖБК “Комунаровець-14” Ілля Дерібас.

чотирирічний мешканець ЖБК “Комунаровець-14” Ілля Дерібас

Брали участь у конкурсі “Громада нашого двору” і мешканці ОСББ “Пентагон” на вулиці Шкільна, 25. Тепер в їхніх під’їздах гарні новенькі поштові скриньки.

Як жителі Запоріжжя облаштовують свої прибудинкові території — фото

Як жителі Запоріжжя облаштовують свої прибудинкові території — фото

— Нашому будинку вже понад 40 років. Поштові скриньки були старі, розбиті, до деяких вже не було ключів. А нові скриньки гарно виглядають, ними приємно користуватися, — розповідає мешканка ОСББ “Пентагон” Любов Сопченко.

мешканка ОСББ “Пентагон” Любов Сопченко

— Старі скриньки були вже зламані, розбиті вандалами, а мешканці скаржились, що не можуть навіть отримувати рахунки за комунальні послуги. Більшість мешканців — пенсіонери, які також отримують листи від родичів. Тому це було дуже актуально, — розповідає керівник ОСББ “Пентагон” Ганна Сиваш. — Такі проєкти, як “Громада нашого двору” зближують та об’єднують мешканців будинку. Будемо брати участь у подібних проєктах і в майбутньому. Ми плануємо замінити тамбурні двері. А потім вирівнювати асфальтне покриття та облаштовувати прибудинкову територію.

керівник ОСББ “Пентагон” Ганна Сиваш

Як розповів керівник громадської спілки “Зеленого центру Метінвест” Олександр Балаба, фінал конкурсу “Громада нашого двору” відбувся наприкінці минулого року. Сім будинків у різних районах містах отримали сертифікати на суму 20 тисяч гривень для придбання матеріалів або інструментів.

Як жителі Запоріжжя облаштовують свої прибудинкові території — фото

— Сьогодні ми провели такий моніторинг. Відвідали двори будинків, які отримали сертифікати у рамках проекту “Громади нашого двору” та подивилися, як вони виконали роботи. Можу сказати, що все зроблено якісно. Такі проекти дуже об’єднують людей. Коли ми бачимо, що люди спільно працюють над однією ідеєю, — це дуже приємно. В майбутньому “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” і надалі буде проводити подібні конкурси та проекти. Адже ми покращуємо прибудинкові території, люди починають краще спілкуватися. Це сенс кожного нашого проекту, аби якість життя мешканців Запоріжжя покращувалась.

керівник громадської спілки “Зеленого центру Метінвест” Олександр Балаба

Нагадаємо, цього року Групі Метінвест виповнюється 15 років.

робимо українське креативне м

Читайте також: У запорізькій гімназії з’явиться Екоклас open-air – фото

Фото спеціально для «Индустриалки» підготовив Богдан Самойлов

ДЖЕРЕЛО

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com