Окупанти відпустили викрадених у Мелітополі трьох жінок: подробиці

Вчора, 13 травня, у Мелітополі, шестеро озброєних російських військових викрали трьох жінок . Посеред вулиці їх затягли до машин: двох до білого джипу із буквою Z, третю – блогерку та активістку з проукраїнською позицією – в легковик.

Військовий керуючий операцією заглянув у машину і сказав: «эту викиньте, с ней уже говорили». Через декілька годин ще двох жінок відпустили. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила одна з викрадених – Тетяна Кумок – відома в Мелітополі блогерка та активістка з проукраїнською позицією (саме її відпустили першою – ред.)

Як стало відомо згодом, жінок вивезли за Мелітополь, забрали телефони та паспорти, а потом висадили. На щастя, знайшлися ті, хто підвіз їх додому. Ймовірною метою викрадення Тетяна називає свою діяльність.

«У машині дівчата запитали, що ті планують з ними робити і чи ґвалтуватимуть – відповідь була «да будем», але ніхто їх не чіпав, просто висадили і все. У дорозі солдати запитали «Вы сейчас небось рыдать будете?, на запитання «Чому нас забрали?» відповіли, що їм натякнули, а вони з першого разу не зрозуміли. На пряме запитання «Це через те, що ми були разом із Танею?» відповіді не було. Поки що більше подробиць не знаю. Сказали завтра (сьогодні – ред.) прийти за паспортами та телефонами. Сподіваюся, і мій повернуть. Як завжди, чимало журналістів з України та світу просять дати коментар, а я навіть не знаю, що сказати… Думаю, зроблю висновок після завтрашнього візиту до комендатури за телефоном».

«Вважаю, що мета захоплення – налякати мене та заборонити писати правду про те, що відбувається. Розповіли гордо про те, що в Херсоні блогера вбили, а мене поки що не будуть, але «ще раз поговорити прийдуть». Вважаю, це акція не спланована, а особиста ініціатива рядового військового, який побачив знайому нелюбиму особу і вирішив вислужитися таким звірячим способом. І головне. Містяни сьогодні абсолютно беззахисні перед виробництвом людей з автоматами. Нас серед білого дня озброєні люди затягували в машину і допомогти не міг ніхто. Так може бути з кожним з нас… Будь-якої миті…», – написала Тетяна.

Зазначимо, що Тетяна Кумок є громадянкою Ізраїлю. Вона підприємниця, яка має власний салон весільних суконь. З початку війни Тетяна залишилася разом із батьками у рідному Мелітополі і навіть після викрадення її та батьків (її батько в минулому співзасновник медіахолдингу «МВ», але після тиску холдинг був змушений припинити свою роботу) не переставала вести блог у соціальних мережах, активно давала інтерв’ю на українських та зарубіжних ТБ, розповідала про життя в окупованому місті.

Більше новин читайте у нашому Телеграм

ДЖЕРЕЛО