79-й день повномасштабної війни росії проти України. Головні події Запоріжжя та області

Зведені новини по Запоріжжю та області 79-го дня повномасштабної війни росії проти України, 13 травня 2022 року

14:04 В Гуляйполі внаслідок чергових ворожих обстрілів пошкоджені 8 багатоповерхові та десятки будинків, а також інша інфраструктуру міста. Попередньо встановлено, що травмовано трьох місцевих мешканців. 

09:19 У Мелітополі загарбники роздавали автомобільні номери із зображенням гербу Запоріжжя зразку 1811 року, та напису «TVR», що є прямою відсилкою до таврійської губернії. 

08:30 У Бердянську окупанти захопили радіо «Азовська хвиля». Місто час від часу в інформаційній блокаді через повну відсутність мобільного зв’язку та частково Інтернету. Захоплене росіянами місцеве радіо 106 FM, яке нині має назву “Свободный Бердянск”, поширює ворожі брехливі пропагандистські повідомлення та дезінформацію щодо справ у місті та Україні в цілому.

08:00 На Запорізькому напрямку протягом минулої доби було знищено:

  • 31 окупанти (48 поранено);
  • 3 самохідних артилерійських установок 2С1 «Гвоздика» ;
  • 2 бойових броньованих машин;
  • 7 од. автомобільної техніки;
  • 1 БПЛА;
  • 4 од. автомобільних паливо заправників.

06:30 В Мелытополы вчителів-колаборантів, які відновили роботу дошкільних закладів перед травневими святами, чекало зарплатне розчарування. Вони замість повної окладу отримали від окупантів по 1300 гривень готівкою. “Вам же Україна платить” – такою була відповідь окупантів.

06:00 В окупованому Енергодарі майже закінчилися медикаменти, а гуманітарна допомога доїжджає не завжди. Протестувати й влаштовувати акції на підтримку України енергодарці вже бояться: росіяни всіх залякали під час попередніх мітингів.  Крім того, російські військові постійно ходять вулицями міста озброєні, чіпляються до тамтешніх чоловіків, обшукують їх, декого вивозять. Значна кількість містян – працівники Запорізької АЕС, які сьогодні вимушені працювати під шаленим тиском.  

ДЖЕРЕЛО