#громадськемісце На Запоріжжі окупанти розстріляли двох українських військових #запоріжжя #zaporizhia

Біля селища Роботине Запорізької області у червні 2024 року військовослужбовці російської армії розстріляли двох беззбройних українських військовополонених. За фактом чергового воєнного злочину було відкрито кримінальне провадження.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генерального прокурора України.

Вчора, 10 липня, мережею поширився відеозапис розстрілу військовослужбовцями армії рф двох українських захисників, взятих у полон.

Як зауважив генпрокурор Андрій Костін, за цим фактом було розпочато кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. Він зазначив, що росіяни цинічно розстріляли беззбройних людей.

«Ще один доказ цього — відео вбивства російськими військовими двох полонених українських бійців. На записі чітко видно, що захисники України склали зброю та не чинили жодного опору. Окупанти ж цинічно розстрілюють беззбройних людей», — йдеться у повідомленні.

Посадовець наголосив, що російська влада спеціально вбиває українців, це їхня політика.

«Ми знаємо, що це не випадковість. Це навмисна політика злочинного режиму кремля зі знищення всього українського. Знайдемо та покараємо всіх причетних: як тих, хто віддав цей злочинний наказ, так і безпосередніх виконавців цього жорстокого злочину», — додав він.

Офіс генерального прокурора України розпочав кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 ККУ). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в

ДЖЕРЕЛО