За повідомленням Національного заповідника «Хортиця» спеціалістами Державної екологічної інспекції Південного округу встановлено факти замору водних біоресурсів на озері Качиному в заплаві острова Хортиця, а саме 57 особин щуки та 1 особина сома.

Інспекторами визначено рівень розчиненого кисню в озері, який виявився нижче норми в 2 рази. Прийнято рішення щодо проведення заходів з штучної аерації водойми, які реалізовано невідкладно.

Крім цього, Інспекцією направлено листа до Запорізької обласної державної адміністрації з метою здійснення комісійного обстеження вищезазначеної території та складання акту, на основі якого буде розраховано збитки завдані державі.

«У зв’язку з підривом Каховської ГЕС, більшість озер о. Хортиця втратили сполучення з р. Дніпро, що призводить до їх осушення та негативно впливає на водні біоресурси. Співробітниками заповідника та Держекоінспекції Південного округу розроблено план дій з переселення риби з зон ризику, який застосовується при необхідності» – Олег Бігдан, начальник Інспекції.